Forum

exchange 2010 pop3 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 pop3 servisi

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@yigitbelevi)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Exchange 2010 sunucusu üzerinde pop3 servisini kullanıyoruz.Default gelen ayarlardan 2 tanesini nasıl değiştirebileceğim konusunda yardım rica ediyorum.

1- Outlook ta gelen posta sunucusunu ssl seçmemiz gerekiyor.bu zorunlulugu nasıl ortadan kaldırabilirim?

2- Outlook ta hesap kurulumunu yaparken kullanıcı adı bölümüne sadece AD kullanıcı adı yazmamız yetiyor.Bunu bütün e-mail adresi şekline dödürebilirmiyiz? ([email protected] şeklinde)

3-Sunucu üzerinde Outlook Anyware servisini de kullanmak istiyoruz.lakin kullanıcıların posta kutularına düşen mail sayısı fazla ve servisin geregi postalar sunucu üzerinde tutuluyorlar,bizim kullanıcılarımızda silme alışkanlıkları yok.Outlook Anyware servisini kullanarak postaların tamamını istemci makineye çekmek mümkünmüdür?

Gönderildi : 31/08/2010 08:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba, Connector ve outlook ayarlarınızı aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

1-pop ayarları

sertifika yok ise üst resimdeki authencation ayarı seçili olacak.

2-Client recive connector ayarları

3-default connector

4-Outlookexpress kullandım ben mail ayarları

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/08/2010 11:50

(@DevrimCORBACIOGLU)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Rıza bey selamlar, Ben exchange 2010 yükledim. Web acces, IMAP üzerinden mail alışverişinde sorun yok. Outlook Anywhere servsini aktif ettim.Fakat pop3 servisini aktif etmeme rağmen Client tarafında Outlook express ile mail gönderebiliyorum ama mailboxuma erişemiyorum sürekli Kimlik doğrulaması penceresiyle Kullanıcı adı ve Parola istiyor. iptal edince verdiği hata mesajındaki hata kodları 0x800ccc90 ve 0x800ccc92 numaralı kodlar. Bu neden kaynaklanır. ve nasıl çözülür...?

Gönderildi : 11/11/2010 14:18

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Selamlar

Exchange 2010 sunucusu üzerinde pop3 servisini kullanıyoruz.Default gelen ayarlardan 2 tanesini nasıl değiştirebileceğim konusunda yardım rica ediyorum.

1- Outlook ta gelen posta sunucusunu ssl seçmemiz gerekiyor.bu zorunlulugu nasıl ortadan kaldırabilirim?

2- Outlook ta hesap kurulumunu yaparken kullanıcı adı bölümüne sadece AD kullanıcı adı yazmamız yetiyor.Bunu bütün e-mail adresi şekline dödürebilirmiyiz? ([email protected] şeklinde)

3-Sunucu üzerinde Outlook Anyware servisini de kullanmak istiyoruz.lakin kullanıcıların posta kutularına düşen mail sayısı fazla ve servisin geregi postalar sunucu üzerinde tutuluyorlar,bizim kullanıcılarımızda silme alışkanlıkları yok.Outlook Anyware servisini kullanarak postaların tamamını istemci makineye çekmek mümkünmüdür?

2. sorunuzun cevabı burada

http://www.exchangedictionary.com/index.php/Ex2010ED/ex2010ed-heloed0002.html

kolay gelsin 

Gönderildi : 11/11/2010 16:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

paylaşımlar için teşekkürler arkadaşlar...

Gönderildi : 12/11/2010 10:23

(@DevrimCORBACIOGLU)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Yeni açılan hesaplarda sorun olmadığını gördüm ama eski hesaplarda sorun devam ediyordu Mailboxları kaldırıp tekrar kurdum. Şu anda sorun yok...

Gönderildi : 12/11/2010 18:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geri bildirim için teşekkürler geçmiş olsun.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/11/2010 18:40

Paylaş: