Forum

Outlook Express Wit...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Express With Owa Problemi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
320 Görüntüleme
(@GurselARICI)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı
 

Selamlar


Bir ad miz , bir exchangemiz 60 clientimiz var arkadaşlar.Cliente outlook express kurduk mail programı olarakç.Mail gönderdiğimiz zaman gönderilen kutusuna mail düşüyor ancak owa dan eriştiğimizde gönderilmiş ögelerde görünmüyor mail.Bu bir sorunmudur ? Görmek için ne yapmak gerekir?

 
Gönderildi : 16/05/2008 19:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16325
Illustrious Member Yönetici
 


Selamlar


Bir ad miz , bir exchangemiz 60 clientimiz var arkadaşlar.Cliente outlook express kurduk mail programı olarakç.Mail gönderdiğimiz zaman gönderilen kutusuna mail düşüyor ancak owa dan eriştiğimizde gönderilmiş ögelerde görünmüyor mail.Bu bir sorunmudur ? Görmek için ne yapmak gerekir?Selam  , POP3 olarakmı  yapılandırdınız ?  eğer öyleyse mailler local de inbox.dbx sent items.dbx isimli dosyalarda olduğu için  normal gözükebilir.   outlook da  mail default location  :  exchange server mailbox olarak denediğinizde sorun aynımı ? deneme amaçlı outlook kurabilirmisiniz ?


 

 
Gönderildi : 16/05/2008 19:47

(@GurselARICI)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı
 

Özgür Selam


Outlook express te pop3 olarak yapılandırdık evet.Exchange server mailbox dediğin olayı anlayamadım kusura bakma ?

 
Gönderildi : 16/05/2008 19:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16325
Illustrious Member Yönetici
 


Özgür Selam


Outlook express te pop3 olarak yapılandırdık evet.Exchange server mailbox dediğin olayı anlayamadım kusura bakma ?Selamlar  gürsel bey  , MS Outlook kurabiliyorsanız  kurabilme ihtimaliniz varise bir pc ye deneme amaçlı kurun  ve start > control panel > Mail  yada Posta >  Show Profiles > Add diyerek Exchange server  ismi veya ip sini girerek user ın mail hesabını açın   bu şekilde açtığınızda default olarak mailler Mailbox Özgür Şenerdoğan    bu adrese teslim ediliyor ve burasıda exchange server database   ok midir ? 


bu şekilde deneyereke mail gönderin  yani  mail teslim etme yeri  Exchange server  daki mailbox posta kutusu olsun  gönderdikten sonra OWA dan tekrar kontol edin iyi çalışmalar


 


 

 
Gönderildi : 16/05/2008 23:22

(@GurselARICI)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı
 

Özgür Selam ,


Teşekkür ederim.Ms outlook da problem yaşamıyoruz. Pop3 olarak express kullanan arkadaşlar var.Farklı lokasyondalar.Sadece onların gönderdiği mailler görünmüyor owa da.Vpn olsa mapi yapıcaktık da vpn yok.

 
Gönderildi : 17/05/2008 13:17

Paylaş: