Forum

Outlook'tan Exchang...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook'tan Exchange'e bağlantı hatası

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,971 Görüntüleme
(@CemalPOYRAZ)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Domain ortamında kullanılmakta olan pc de outlook'u açtığımda sağ alt köşede 'Bağlantı Kesildi' hatası geliyor.Makineyi domainden çıkarıp tekrar domaine aldım ancak sonuç değişmedi.Çözüm konusunda yardımlarınızı rica ederim. 

Gönderildi : 20/07/2010 23:59

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Client pc'nin Dns IP bilgisi exchange sunucumu?

Diğer userlarda sorun yoksa eth. kartının driver update gerçekleştirerek dener misiniz.

Gönderildi : 21/07/2010 00:06

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ip yapılandırmaları diğer kullanıcılar ile aynı.makine ağ ortamına wireless ile bağlantı yapıyor.Ancak ben wired olarakta bağladım.Olmadı.Sorun devam ediyor.Başka bir yöntem varmı uygulayabileceğim.İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 21/07/2010 00:16

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Kullanıcı Profilini  yenileyiniz  veya  hesabı kaldırıp tekrar  deneyiniz  daha  önce  bu şekilde  başıma  gelmişti  sorunu  böyle  çözdüm..

Gönderildi : 21/07/2010 03:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Sorun yaşanan client üzerinde \\exchangeserveradi şeklinde ulaşabiliyormusunu. Client üzerinde server, workstation,rpc ve computer browser servislerini restart ediniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 21/07/2010 23:59

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Servis restatalarıda işe yaramadı.Ancak sorunu çözdüm arkadaşlar.Yeni bir kişisel klasör oluşturup bunu varsayılan yaptım.Sonrasında mailleri exchange den çekti.Bağlantı normale döndü.Sanırım eski pst'de bir sorun vardı.İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/07/2010 19:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 23/07/2010 03:18

(@EkremUnuver)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba,

Eski bir konu biliyorum, ancak ben başka bir şekilde çözdüm, yardımı olanlar için cevaplamak istedim. Aynı problemi yaşadığım kullanıcı bilgisayarında yukarıda tavsiye edilenler ile benim problemim çözülmedi, bilgisayarın ip' sini değiştirdim, herhangi bir problem kalmadı

Gönderildi : 22/07/2014 17:12

(@AydinYildirim)
Gönderiler: 1
New Member

Bende de aynı problem vardı.

Ofiste dns ipsi olarak serverın ipsini verdim. Sorun çözüldü. 

Ama evde server diye bir şey yok sadece modem var. Orada da dns'i modemin ipsi olarak değiştirdim ama sorun çözülmedi.

Buna da şükür. 🙂

Teşekkür ederim...

Gönderildi : 03/08/2016 19:27

Paylaş: