Forum

database i farklı y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

database i farklı yerde tutmak

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
446 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

selam,

arkadaşlar exchange i komple kaldırdım en baştan kurucam 🙂 yalnız bir şey sormak istiyorum;

şimdi exchange kuracağım makinada c: de çok yer yok ve 72 lik bir sabit disk de (f:) boş duruyor. Ve database i f: de tutmak istiyorum. Ancak, kurulum sırasında bu seçenek olarak sorulmuyor, nasıl yapabilirim. Kurulumdan sonra mı move ediliyor acaba?

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/05/2008 19:30

(@ahmet.altuntas)
Gönderiler: 70
Trusted Member

slm ali by

kurulumdan sonra exchange server ın database ini istediginiz yerlere tasıyabılırsınız.

Hatta  database in yrısını bır yerde yarısını da baska bır dızınde barındırmanızda mumkun.Kurulum esnasında c de yeterınce yer olmadıgını dusunuyorsanız dıger dıskten mount ederek kurulumu gerceklestırebılırsınız.

Kolay Gelsin...!

Gönderildi : 12/05/2008 19:43

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

slm ali by

kurulumdan sonra exchange server ın database ini istediginiz yerlere tasıyabılırsınız.

Hatta  database in yrısını bır yerde yarısını da baska bır dızınde barındırmanızda mumkun.Kurulum esnasında c de yeterınce yer olmadıgını dusunuyorsanız dıger dıskten mount ederek kurulumu gerceklestırebılırsınız.

Kolay Gelsin...!

ahmet adamım sen misin 🙂

Gönderildi : 12/05/2008 19:54

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Kurulum bittikten sonra mailbox store üzerinde sağ klık özellikler database kısmından değiştirebilirsin

Public folder larıda aynı şekilde değiştirebilirsin.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/05/2008 20:29

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler,

iyi akşamlar herkese

Gönderildi : 12/05/2008 23:25

Paylaş: