Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

room mailbox

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@OkanKORTAN)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Patronumun şöyle bir isteği var 🙂

50 kişilik bir şirket düşünün.Doğal olarak çalışan kişilerin hepsinin toplantıları oluyor.Ortak bir alan olması gerekiyor oraya herkes toplantılarını kaydedecek ve herkes birbirinin toplantılarını görecek ve ona göre toplantı zamanları derli toplu olacak.Sanırım bu olay room mail ile olacak .Bir kaç deneme yaptım ancak tam başaramadım ;

exchange room mail hesabı oluşturdum (testtoplanti ) ve bu linkteki ;  http://www.ugurdemir.net/exchange-server-2007-room-mailboxta-olusturulan-toplantilari-shared-calendarda-gormek/     her adımı gerçekleştirdim .

kendi outlook' umda testtoplanti diye mail box oluştu.Şimdi ben burda calendar da bir toplanti ayarlasam exchange de olan kişiler onu görmesi gerekmiyor mu ? ayrıntılı anlatabilirseniz çok sevinirim 🙂

teşekkürler  

Gönderildi : 22/06/2010 14:14

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ,

Evet görmesi gerekir.

http://www.theemailadmin.com/2009/05/exchange-server-2007-resource-mailboxes-part-1-room-mailboxes/

Syg.

Gönderildi : 22/06/2010 14:42

(@OkanKORTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 22/06/2010 16:51

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

İzinlerle alakalı sorununuz var. Makalede belirtilen şekilde adım adım yaptıysanız olması gerekli. Room mailbox için Manage Full Access Permission verdiniz mi?

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 23/06/2010 03:52

(@OkanKORTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

EMC’yi açın. Mailbox sekmesinde oluşturuduğunuz room mailbox ‘ a sağ ruş Manage Full Access Permission komutunu vererek, usernameimizi ekleyip next, finish eşliğinde işlemi sonlandırın.

bu adımı yaptım ancak hala aynı hata ile karşılaşıyorum , biraz daha uğraşayım hata nerde bulmaya çalışayım 🙂 teşekkürler . 

Gönderildi : 23/06/2010 13:00

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ,

Linke göz atar mısınız. Sadece outlook için hazırladım.

RoomMailbox

Gönderildi : 23/06/2010 13:17

(@OkanKORTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için , deneyip sonuçları bildireceğim [:)]

Gönderildi : 23/06/2010 14:20

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Aynı adımlarla ben yapabilmiştim, sonrasında hem unutmamak hemde paylaşım amacıyla bloguma not aldım. Zaman bulabilrsem görsel olarak detaylı bir yazı haline getireceğim.

Deneme sonuçlarınızı paylaşırsanız, sorun var ise yardımcı olmaya çalışalım.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/06/2010 03:31

(@OkanKORTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Calenderda mailbox_testtoplanti diye bir bolum oluştu.Ancak bu seferde share calender aktif olmuyor.yetkilerle bir sıkıntı var ancak çözemedim bir türlü.

Gönderildi : 25/06/2010 16:11

(@OkanKORTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

" alt="" border="" hspace="" vspace="" width="" height="" align="" title="undefined" onmouseover="undefined" onmouseout="undefined" />

Gönderildi : 25/06/2010 16:12

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

Shared calendar için http://apdubey.blogspot.com/2009/06/share-room-mailbox-to-every-user-in.html  makaleyi incelermsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 26/06/2010 15:56

Paylaş: