Forum

Exc 2K7'de store.ex...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exc 2K7'de store.exe için RAM limiti yapmak nasıl?

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

50 clientli sunucumda store.exe 8 gb ramin 6'sını kullanmakta ve ben buna bir max değer atayarak 4-5 gb lık bir limit koymak istiyorumki hem store.exe rahat çalışsın ben de sunucu üzerinde çalışırken rahat çalışabileyim bu şekilde çok sıkıntılı.

Bunu nasıl ve nereden yapabilirim.

Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/06/2010 13:57

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Memory nin üst düzeyde kullanmasının sebebi I/O performansını diskte yükseltmek içindir. Ayrıca store.exe ESE database engine i bu şekilde en hızlı performansla kullanır.

Bu değeri düşürebilirsiniz ancak kesinlikle önermem, olası bir dar boğazda performans düşer.

exchange server dizininde bin klasörü altında " EdgeTransport.exe.Config " diye bir dosya bulunur bunu notepad ile açın ve aşağıda ki değeri bulup istediğiniz düzeye getirin.

<add key="PercentagePhysicalMemoryUsedLimit" value="94" />

94 yüzde değeridir.

Gönderildi : 18/06/2010 17:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Öncelikle Cevap için çok teşekkürler.

Bu yapı büyük db ve mailler için ok ancak bendeki gibi ufak yapılarda sunucuyu çalışmaz hale getiriyor bu büyüklükteki (50 clientlık) bir yapı için gerçekten tavisye etmiyor musunuz?

Gönderildi : 18/06/2010 17:13

(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member

merhaba bende exchange 2010 sp1 kullanıyorum aynı durumdan muzdarim.45-50 arası client var bendede..

server hp proliant ml350 g6 12 gb ram 10gb nı kullanıyor 6 gb gibi vermeyi düşünüyorum problem olurmu?

Gönderildi : 24/03/2011 20:20

(@hakanguzen)
Gönderiler: 4
Active Member

Exchange sunucunun memory kullanımı performansı direk etkiler.varsayılan ayarlara dokunmamanızı tavsiye ederim .  Eğer Exchange sunucu üzerinde herhangi bir başka rol bulunduruyorsanız (ki kesinlikle tavsiye edilmiyor) bu rolleri veya görevleri başka makineye taşımanız en iyi çözüm olacaktır. Memory kullanımını kısıtladığınızda , smtp kuyruğu mail biriktirebilir , client lar sunucuya erişimde sorun yaşayabilir.

Gönderildi : 25/03/2011 16:40

Paylaş: