Forum

exchange 2010 pop3 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 pop3 ayarları

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
508 Görüntüleme
(@SelahattinOKUMUS)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ve hocalar selamlar,

exchange 2010 kurulu ve pop3 ayarlarını yaptım uazaktaki makinemden pop3 olarak bağlanıp mailleri alıyorum Fakat gönderemek istediğimde (live mail programı kullanıyorum) bir türlü gitmiyor. pop3  ve stmp ayarlarını ssl olarak ayarladım firewallda 995 - 25 - 110 443 portları da açık ama mail gönderemiyorum. owa dan problem olmadan gidiyor.

Gönderildi : 14/06/2010 18:12

(@SelahattinOKUMUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar sorun düzeldi. ben smtp portunu 587 yaptığım halde tekrar 25'e dönüyormuş.

bu sefer farklı bir sorum olacak. bir tane mail adresini özel bir sitenin içindeki kodlara yazmam gerekiyor bu mail adresi otomatik bilgilendirme mail gönderecek fakat sayfadaki kodun içine ssl bilgileri girilemiyor bu nedenle tek bir mail adresinde ssl ayarları kaldırıp sıradan pop3 mail adresi gibi çalıştırmam gerikyor yada komple exchange 2010'un ssl olayını iptal etmem gerekiyor. bu konuda neler yapabilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/06/2010 18:49

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Kod olarak ekleyip göndereceğin bir mailin SSL sertifikası ile ilgili bir sorunu olmaz. Yani yapmak istediğin bir aspx veya php dosyasına mail gönderme fonksiyonu olan bir kod yazmak ve orada belirttiğin adres üzerinden mail gönderimini sağlamak değil mi?

Gönderildi : 14/06/2010 20:04

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

kodların içine SSL bilgileri girilmesi ne demek anlamadım. Böyle birşey varsa da bilmiyorum bence gerek de yok.

Exchange imap ile authentication yapılabilir. Kodu yazanın marifetine bağlı zor birşey olmadığını biliyorum ancak kodları bilmiyorum.

Gönderildi : 14/06/2010 20:07

(@SelahattinOKUMUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dışardan kiralanmış bir online satış sisteminde kullanılacak. kiralama yapan firma ekstra kodlarla uğraşmak istemiyor. sıradan bir outlok expreste çalışan pop3 hesap istiyor. exchange 2010'da pop3 kullanmak istediğimde ve pop3 ayarı yapmak istediğimde ssl seçmemiz gerekiyor. benimde yapmak istediğim ya bir tek hesapta veya komple pop3 servisinde ssl ayarını kaldırmak.  bu imkan varmıdır.

Gönderildi : 14/06/2010 20:14

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Exchange 2010 pop3 de ister SSL li ister SSL siz kullanabiliyoruz.

POP ayarlarında binding ve Receive connector de 110 yada POP3 seçebilirsiniz. ( POP3S değil )

Gönderildi : 14/06/2010 22:10

(@SelahattinOKUMUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Buğra bey ilginize teşükkürler,

binding de 995 olanları 110 yaptım receive neler yapmama gerekiyor acaba....

Gönderildi : 14/06/2010 22:22

(@SelahattinOKUMUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar günaydın....

dünde yazmıştım binding bölümünde 995 olan portları 110 olarak yaptım fakat şimdi pop3 olarak mailleri almak istediğimde sürekli kullanıcı adı şifre soruyor doğru olanları yazıyorum fakat kabul etmiyor. lütfen yardımlarınızı bekliyorum receive seçeneğinde değişiklikler yaptım fakat olmadı tekrar orgjinal ayarlarına çevirdim.

Gönderildi : 15/06/2010 13:27

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Receive connectorde pop için olan connector ün properties ına girin. Authentication kısmında ki tüm kutucukları kaldırın. Permission kısmında ise sadece Exchange users kutucuğu işaretli kalsın.

Bu şekilde deneyelim.

Gönderildi : 15/06/2010 13:51

(@SelahattinOKUMUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

buğra bey kusura bakma şimdi deneyebildim bu sefer kullanıcı adı şifre sormadı ama yine bağlanamadı.

Gönderildi : 15/06/2010 20:13

Paylaş: