Forum

Mailbox Access Log

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mailbox Access Log

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@CemalSumlu)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

exchange 2003 enterprise SP2 uzerinde mailboxım mevcut, mailboxımdaki gelen kutusunda ki maillerimin tamamı silinmiş, silinen mailleri tekrar dan kurtardım, bu olayın nasıl oldugunu log lardan tespit edebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Birisi erisip mi sildi bilemiyorum ama kendi kendine de silinmez sanırım?

Gönderildi : 08/05/2008 12:42

(@doganergezer)
Gönderiler: 67
Trusted Member

mailbox storeyi kontrol edebilirmisin, orda bir policies olabilir 30 gün sonra mailleri sil gibi...

Gönderildi : 08/05/2008 12:48

(@CemalSumlu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Keep Deleted items for (days)  7

Keep Deleted Mailboxes for (days) 30

olarak ayarlanmıs?

Gönderildi : 08/05/2008 13:34

(@CemalSumlu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

burda anlamadıgım gonderilmis ve diger olusturdugum alt klasorler duruyor silinmemiş,sadece inbox ım silinmiş.

burdaki default ayar ise mailboxı 30 gun sonra komple silmesi mi  gerekiyor?

Gönderildi : 08/05/2008 14:42

(@doganergezer)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Keep deleted items for days: Bu store’da bulunan posta kutularından silinen öğeleri yanda belirtilen gün kadar koru (bu süre içinde kurtarılabilir olsunlar)

Keep deleted mailboxes for days: Bu store’da bulunan posta kutuları silindiğinde yanda belirtilen gün kadar koru (bu süre içinde, silinmiş posta kutuları, posta kutusuna sahip olmayan kullanıcılara bağlanabilir.

bahsettiğim bu değildi benim, zaten acaba dedim, policies oluşturulmuş olabilir, diğer klasörler silinmediğine göre sadece inbox içindekiler silindiğinine göre ya bir kasıt var yada hardiskinde bir problem var bilemiyorum, hocalarımızada danışmak lazım

Gönderildi : 08/05/2008 20:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba arkadaslar,

exchange 2003 enterprise SP2 uzerinde mailboxım mevcut, mailboxımdaki gelen kutusunda ki maillerimin tamamı silinmiş, silinen mailleri tekrar dan kurtardım, bu olayın nasıl oldugunu log lardan tespit edebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Birisi erisip mi sildi bilemiyorum ama kendi kendine de silinmez sanırım?

Merhaba  ,  inbox üzerindeki mailleri  yanlışlıkla sürüklemiş olabilirmisiniz ?  large mail  kısmını kontrol ettinizmi ? 

log dosyalarını event viewer kısmını incelemelisiniz. 

search  kısmında  *.log  created time olarak  maillerin silindiği  tarihi belirtin bakalım log dosyalarındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 08/05/2008 21:01

Paylaş: