Forum

karşı maillerin spa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

karşı maillerin spama düşmesi ile ilgili

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar sormak istediğim bir soru var ;

karşı domain den size mail gelmiyor ise ve karşı tarafa da gönderdiği mailin blocklanmış olduğundan dolayı gitmediği bilgisi geliyor ise ne yapılmalı ben mail gönderemediğim zaman ip adresimin blacklistte olup olmadığını kontrol ediyorum, eğer öyle ise ya tt ile görüşüyorum ya da o sitenin remove tool unu kullanıyorum (doğru olan bu herhalde) bize belli süredir bazı yerlerden mail gelmiyor. arayıp sadece şikayet ediyorlar size mail gönderemiyoruz diye bu durumda ne yapmam gerekli 

Gönderildi : 17/05/2010 15:56

(@gokhancakir)
Gönderiler: 51
Trusted Member

senin yaptığın kontrollerin aynısını karşı tarafta yapmalı.

Mail server'ın kendi bünyende bulunuyorsa eklemiş olduğun spam otoritelerinden biri veya bir kaçı gelen mailleri blokluyor olabilir.

Gönderildi : 17/05/2010 16:08

(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member
Konu başlatıcı

işte benim sorunum da burada başlıyor patron milletine anlatamıyorsun ısrarla mail gelmiyorsa bizde sorun var diyor mail gönderemeyenlerden birinin ip adresini kontrol ettim 3 ya da 4 yerde black listte olduğunu gördüm haber verdim ama anlamamıştır ne yapacağımı şaşırdım açıkçası

Gönderildi : 17/05/2010 16:43

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Tüm kontrolleriniz normalse ve sadece bu yerden mail alınamıyorsa sorun oradadır. Detaylı bir şekilde anlatırsanız, size hak verecektir.

Gönderildi : 19/05/2010 20:38

Paylaş: