Forum

pop3 authentication

Bildirimler
Hepsini Temizle

pop3 authentication

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
326 Görüntüleme
(@IlkerYilmaz)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar biliyorum sorduğum soruyu daha önce tartışıldı diyeceksiniz ama bütün forum konularını okudum ama yardımcı olabilecek bir cevap bulamadım o yüzden tekrar danışma ihtiyacı hissettim. Elimde sıfırdan kurduğum bir windows 2008 enterprise server ve üzerinde exchange 2010 server var. kurulumlarımda herhangi bir sorun yaşamadım. Owa gayet sağlıklı olarak çalışıyor. Server üzerine kurulu herhangi bir firewall, virüs programı vesaire yok ve windows güvenlik duvarı tamamen kapalı durumda ve hizmetler içerisindeki pop3 servisimde çalışır durumda. Fakat client bir makina üzerindeki outlook 2007 ile pop3 mail ayarı yapmaya çalıştığımda bir türlü authentication sağlayamıyorum sürekli şifreyi soruyor. Bununla ilgili bir yerlerde püf nokta diyebileceğiniz bir şey mevcutmudur. Bu sorunu nasıl aşabilirim veya hangi ayarları kontrol etmeliyim. akıl verirseniz sevinicem

Gönderildi : 13/05/2010 17:55

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

POP3 kullanmanızı önermem bunun yerine daha güvenli olan outlook anywhere kullanmanızı tavsiye ederim.

pop3 için ise bir püf noktası belli evet.

Öncelikle receive connector de ki izinleri kontrol etmelisiniz. pop3 kullanıcısının oturum açma yetkisi olmadığından sürekli şifre sorar.

Gönderildi : 13/05/2010 18:02

(@IlkerYilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

eğer müsaitseniz receive connector ayarlarını biraz açabilirseniz sevinirim. çünkü benim gördüğüm kadarıyla herhngi bir sorun yok ayarlarımda. Buraya yeni bir rul mu eklemem gerekiyor*

Gönderildi : 13/05/2010 18:25

(@IlkerYilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Buğra bey yardımınız için bir kez daha teşekkür ederim

receive connector  ayarlarını biraz kurcalayarak sorunumu çözdüm

İyi çalışmalar

Gönderildi : 13/05/2010 18:56

Paylaş: