Forum

exchange 2010 yapıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 yapılandırma hakkında

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
322 Görüntüleme
 reda
(@reda)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

exchange 2010 kurulumu yaptım . bir alan adım var ve mail hizmetini kendi serveredan yapıcam kurulumdan sonraki basic mail çalışması için neler yapmam lazım. sabit ip adresim var alan adımdan ne yonlendiricem exchangede nereye bu işlemi giricem gibi ilk asama bir mail calıştırıcak pozisyone getirmek istiyorum. yardımlarınızı bekliyorum. sistemi anladıktan sonra yeni serverda mailleri içeri almak istiyorum

saygılar

Gönderildi : 13/05/2010 13:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Siz exchange sunucunuz için gerekli kayıtları ip adresinizi vererek hosting firmanızdan yapmasını isteyin online yönetim paneli var ise kendiniz yönlendirin.

1- http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/11/02/exchange-server-2007-receive-conncetor.aspx

2- http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2007-nin-d-d-nya-ile-leti-imi-hub-transport-server-role.aspx

3-Mx kayıtları için örnek;Ama aşağıdaki örnekte tüm işlemler yönlendirilmiştir.Siz mx kaydını yönlendirip ptr kaydı oluşturmalısınız.Siz yukarıdaki adımlarla kuruluma başlayın sonrasında takıldığınız noktalarda yardım edelim.Ayrıca mümkünse adsl ip bloğu ile bu işe girmeyin spamlistlerden çıkmamazsınız.

Kayıt Adı

Tipi

Kayıt Verisi

İşlem
aktifizolasyon.net NS ns1.isimtescil.net Kaydı Güncelle   Kaydı Sil
aktifizolasyon.net NS ns2.isimtescil.net Kaydı Güncelle   Kaydı Sil
aktifizolasyon.net MX 10,mail.aktifizolasyon.net Kaydı Güncelle   Kaydı Sil
mail.aktifizolasyon.net A 78.160.150.230 Kaydı Güncelle   Kaydı Sil
www.aktifizolasyon.net CNAME aktifizolasyon.net Kaydı Güncelle   Kaydı Sil

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2010 13:59

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

lütfen arama yapalım

defalarca konuşuldu.

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=yap%C4%B1land%C4%B1rma&s=28

Gönderildi : 13/05/2010 14:00

reda
(@reda)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

tesekkurler. su an adsl uzerinde yapıyı anlayıp gelicek ghdsl hattında sistemi öğrenmiş olarak kurucam sizin yardımınızla

saygılar

Gönderildi : 13/05/2010 14:19

Paylaş: