Forum

exchange arsihive

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange arsihive

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

exchange de arsive özelliğini anlayamıyorum. arşiv demek kullanıcının mailboxının aynısını başka bir yere kopyalamaktır

arsive yapmak performası nasıl etkiler

yani tam olark arsive ne demektir.

Gönderildi : 12/05/2010 15:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

mailbox arşivleme performans için önemlidir. Ör. 1 aylık maillerinizi kendi bilgisayarınıza arşivleyerek sunucu üzerinde ki yükü her yönden azaltmış olursunuz. Outlook daha performanslı çalışır.

Ayrıca e-posta arşivleme yasal olarak zorunlu.

Exchange 2010 ile arşivleme server üzerine otomatik yapılabiliyor. Yani oluşturduğum policy ile örneğin kullanıcının 200 günden eski maillerini arşivle diyebiliyorum. Kullanıcı mudahalesine gerek kalmıyor.

Gönderildi : 12/05/2010 16:36

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Exchange 2010 ile arşivleme server üzerine otomatik yapılabiliyor. Yani oluşturduğum policy ile örneğin kullanıcının 200 günden eski maillerini arşivle diyebiliyorum. Kullanıcı mudahalesine gerek kalmıyor.

Demişsiniz nasıl yapılıyor

Gönderildi : 12/05/2010 17:26

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Aşağıda ki makalede arşivleme nasıl yapılır anlatmış Mümin hocam. Ancak otomatik arşivlemeye değinmemiş. Bununla ilgili ben makale yazacağım ancak günü hakkında bilgi veremiyorum.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2010/04/25/exchange-server-2010-sp1-ve-ar-ivleme.aspx

retention policy ler ile otomatikleştirebiliyoruz.

Gönderildi : 12/05/2010 17:32

Paylaş: