Forum

exchange 2007 de m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 de maillerin içinin boşaltılması

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@erdem_ustun)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

kullanıcının  hesabını silmeden o kullanıcıya ait tüm mailleri silebilirmiyim? Kullanıcılara defalrca söylenmesine ragmen kendi makinelerine çekmek yerine serverde tutmayı yegliyorlar.Bunu excahneg server üzerinde nasıl halledebilirim. yada powershell,vbs le örnek kod varm?

teşekür ederim. 

Gönderildi : 11/05/2010 21:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba exchange power shell üzerinden Export-Mailbox –Identity ‘alias’ –PSTFolderPath 
bu komutla

örnek olarak export-Mailbox -Identity 'riza' -PSTFolderPath c:\pst şeklinde aktarabilirsiniz.

Mailbox içeriğini export sırasında silmek istiyorsanız yukarıdaki komutun sonuna –DeleteContent komutunu eklemelisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/05/2010 00:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Maillerini silmekten ziyade kota koyma yoluna da gidebilirsiniz.

• Exchange Management Console açın

• Recepient Confg. / Mailbox / kullanıcının mailboxunu  buradan bulun.

• Properties / mailbox setting ksmından kota uygulayabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 12/05/2010 20:09

(@erdem_ustun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

verdiginiz cevaplar için teşekür ederim,aslinda kota var fakat kullanıcılar serverde bir kopyasını bırakmak gibi mantıkla hareket ediyorlar.çogu o kotaya yakın kullandığı zaman yine yer problemi  çıkıyor.

Akşama bir deneyip sonucunu yazarım. çok teşekür ederim.

Gönderildi : 13/05/2010 20:52

(@erdem_ustun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba exchange power shell üzerinden Export-Mailbox –Identity ‘alias’ –PSTFolderPath  bu komutla

örnek olarak export-Mailbox -Identity 'riza' -PSTFolderPath c:\pst şeklinde aktarabilirsiniz.

Mailbox içeriğini export sırasında silmek istiyorsanız yukarıdaki komutun sonuna –DeleteContent komutunu eklemelisiniz.

sayın sahan; dediğiniz gibi yaptıgımda aşagıdaki hatayı veriyor. 

export-Mailbox -Identity 'ahmet.yelken' -PSTFolderPath c:\yedek  

You are running on a 64-bit computer. To export to or import from a .pst file,
you must be running a 32-bit computer that has Outlook 2003 SP2 or later instal
led.

deletecontent i deneyemedim hata verince.

Ben biraz google da aradım. excahange için policy ler yapılıyormuş,ancak örnek bulamadım.

örneğin deletitems da ,draft yada objelerin herhangi birinde size şu olnları otomatik silebilecek bir policy olabilri mi?

teşekür ederim...

Gönderildi : 14/05/2010 21:45

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Hocam hatadan anlaşılacağı gibi pst export ve importlarında 32 bit işlemi gerekiyor. Domaine dahil herhangi bir 32 bit işletim sistemine sahip bilgisayarda aşağıdaki adımları takip ederek export ve import işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/555841

Gönderildi : 18/05/2010 01:22

Paylaş: