Forum

exchange 2010 da po...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 da pop3 mailleri exchange hesabı gibi otomatik almak için ne yapmak lazım

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@karamuklu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

benm bir sorunum var arkadaşlar exchange 2010 la ilgili.
yapı olarak anlatıyım biraz elimizde bir tane exchnge 2010 var vede her bilgisayarda mic.ofis 2007 kurulu.her outlook profilinde de en az 3 tane mail kurulu.biz bu maillerin hepsini gönder/al demeden nasıl otomatik olarak çekeriz serverdan.bi cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

Gönderildi : 10/05/2010 19:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

hesapları pop3 olarak mı çekmek istiyorsunuz?

eğer öyle ise öncelikle exchange server 2010 pop3 servisini başlatıp daha sonra da clientlarda tanımlamalısınız.

yada bir mailbox outlooka bağlarsınız ve diğerlerini de o mailboxa yönlendirirsiniz. ve send as hakkı da verirsiniz ve her üç mailbox hesabından mail gönderimi yapabilirsiniz.

otomatik olarak mailleri çekmek için outlook kanadında gönder/al ayarlarından süreleri tanımlayabilirsiniz. default olarak bu süre 30 dk dır. süreyi düşürebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 10/05/2010 23:26

(@karamuklu)
Active Member
Konu başlatıcı

abi aslında pop3 olayını hiç istemiyoruz biz.aynı profilde birden çok mail tanımlı ve biz bunları exchange şeklinde bağlıymış gibi hızlı almasını istiyoruz.pop3 ayarlarını 1 dk şeklinde tanımladık ama mail trafiği çok yoğun olduğu için mail alımı bir sonraki dakkaya sarktığından bir yavaşlık oluyor bilgisayarda.biz aslında domainde gruplar oluşturup üyelik şeklinde tanımlamayı planlıyoruz ama ondanda emin değilim şimdilik hız konusunda 🙂

Gönderildi : 10/05/2010 23:44

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

soru eksik olmuş. 

pop3 istemiyorsanız pop3 kullanmayın, exchange bağlantısı yapın direk. Problem nedir anlayamadım ben.

Gönderildi : 11/05/2010 12:38

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

(@karamuklu)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

soru eksik olmuş. 

pop3 istemiyorsanız pop3 kullanmayın, exchange bağlantısı yapın direk. Problem nedir anlayamadım ben.

abi soruda eksik yokda biraz karışık olduğu için sanırım anlaşılması zor 🙂

biz pop3 kullanmak istemiyoruz derken ofis 2007de birden fazla exchange hesabı bağlanamadığı için mecburen pop3 kullanıyoruz.o yüzden de mail alımlarında bi yavaşlık oluyor.yani asıl isteğimiz mailleri exchange hızında serverdan çekmek yada birden çok maili exchange mantığıyla çalıştırabilmek.

Gönderildi : 11/05/2010 13:23

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Şimdi Outlook'da 1 den fazla Exchange Server hesabını aynı anda kullanamazsınız. Bu noktada yapacağınız 2 şey var.

1. Outlook'da farklı profil tanımlamak ( her outlook u açtığında kullanacağın profili sorar )

2. Diğer mailbox'lara izin verirsin, open mailbox diyerek açman gerekir.

Gönderildi : 11/05/2010 13:38

(@DenizYurtman)
New Member

outlook 2010 ile 3 hesaba kadar exchange tanımlayabilirsin

Gönderildi : 11/05/2010 14:32

Paylaş: