Forum

mail eklerinin sili...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail eklerinin silinmesi problemi

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@kkartal)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar

arkadaşlar şirketimize ait mail accountlarının bazılarına atılan maillerin eklentileri siliniyor ancak gövde metinleri kullanıcıya aynen ulaşıyor.

sistemimizde symantec marka bela bir firewall umuz ve bu mail işleri için smtp sunucumuz bulunuyor. (tabi dns i saymıyorum :)) smtp den baktığımızda olay geçmişine aldığımız cevap ek silindi ama metin gönderildi gibisinden bişeyler oluyor. ve smtp içerisinde belirttiğimiz hello mesajlarının bulunduğu yasaklı listesine de girmiyor gönderilen mailler ama böyle bir problem var ( üstelik bu sorunu yaşayan kişi de genel müdürümüz :S)

sorunumuzu tam ifade edemedim gibi ama yine de her türlü fikre ve çözüme açığız. yardım pls..

Gönderildi : 28/04/2010 21:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bir ara benimde başıma geliyordu patron mailler karşıya yarım gidiyo felan dedi şaşırdım.Sonra virus programından yaptığını anladım outlook virus eklentisini devre dışı bıraktım.Siz ne kullanıyorsunuz virus programı olarak.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/04/2010 00:04

(@kkartal)
Active Member
Konu başlatıcı

symantec end point protection kullanıyoruz

ancak bütün makinelerde kurulu bu antivirüs ve bu hatayı belli başlı kişilerden alıyoruz. yani herkes de olmuyor

Gönderildi : 29/04/2010 00:26

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Loglara düşen bir uyarı varmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/04/2010 00:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bu bahsedilen bir kaç kullanıcı, sürekli aynı kullanıcılar mı? Üç kullanıcı diyelim, bu üç kullanıcı sürekli aynı 3 kullanıcı mı? Yoksa farklı farklı kullanıcılarda farklı zamanlarda mı oluşuyor sorun? Endpoint security tarafında managementta bir sıkıntı olabilir. Eklerin geldiği adresler sabit mi? Sabit ise exclude edebilirsiniz.

Gönderildi : 29/04/2010 02:32

(@kkartal)
Active Member
Konu başlatıcı

Apr 20, 2010 12:47:05 PM  Action: Subject Block  Client: 192.168.x.x  From: [email protected]  
To: [email protected]  Subject: Test  Matching Subject: Test  
Size: 7710586  SMTP ID: M2010042012462300082  Info: Message contained a matching subject in the subject blocking list.

smtp de aldığımız log aynen bu. ip ve mail adreslerini editledim.  symantec den kaynaklı bir sorun yok gibi( en azından ne biz, ne de destek aldığımız firma bir aksilik göremedik).

ve sorunu yaşayan kullanıcılar 2 kişi. diğer kullanıcıların hiç biri bu sorunu yaşamıyor. sorunun DNS sunucumuzdan kaynaklandığını düşünüyoruz, ne yapabiliriz?

Gönderildi : 29/04/2010 21:08

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Spam mail programı tarafından block yemişsiniz.Konuda blok gözüküyor .

Gönderildi : 30/04/2010 00:51

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Spam programından engellendiğini düşünüyorsanız, symantec içerisinde ilgili adresi veya domaini ( *@gmail.com veya gmail.com ) whitelist tanımlarına ekleyebilirsiniz, böylece spam korumasına takılıyor mu anlamış olursunuz. Bunun haricinde en güzel test, aynı maili başka accountlara atmaktır.

Gönderildi : 30/04/2010 01:13

(@kkartal)
Active Member
Konu başlatıcı

sorununun nereden kaynaklandığını bulamadık, her ne kadar nedenlerini kurcalayıp bilgi edinmek istesekde account'u silip yeniden oluşturduk (malum hesap gnl. müd.'ün :)) ve sorun şimdilik yok gibi, en azından geri dönüş olmadı.

yardımlarınız için teşekkür ederim,

Gönderildi : 18/05/2010 14:18

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

symantec end point protection kullanıyoruz

ancak bütün makinelerde kurulu bu antivirüs ve bu hatayı belli başlı kişilerden alıyoruz. yani herkes de olmuyor

Maillerle ilgili sıkıntıları sürekli iki taraflı düşünüp ele almakta fayda var. Yani sizin sunucunuzmu ekleri gönderemiyor yoksa yollanan ekler karşı sunucu tarafındanmı reddediliyor.

Bu sıkıntıyı kimler ne tür ekleri, hangi posta adreslerine gönderdiklerinde alıyorlar bunlara dikkat etmek gerek. Bunlardan tam olarak emin olmadan maalesef sorunun içerisinden çıkmak zor oluyor.

Gönderildi : 21/05/2010 12:04

Paylaş: