Forum

exchange 2010 kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 kurulumu ve ayarlanması

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
308 Görüntüleme
(@selcukkeskin)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

öncelikle herkese merhabalar

ben bilgi işlem sektöründe hizmet vermekteyim. firmamızın bir tanesine exchange server 2010 kurulumu yaptırdık ve şimdi kullanıcıları açmaya başladık. önceden kurulu olan ve çalışa bir domain sistemimiz var zaten. sorun exchange server 2010 ayarlarının yani mail accoutlarının açılması ve bazı mail adreslerinin birden fazla kişiye kurulması gerekmektedirbunların ayarlanması exchange üzerinden. şu an bazı açtığım mail adrsleri mevcut ve outlook 2003 e kurulumu yaptığımda exchange servere bağlanamıyor ve outlooku etkinleştirin diye bir hata veriyor. benim istediğimsadece maillerin sorunsuz açılması ve dediğim gibi bazı aynı mailadrslerinin birden fazla kişide kurulacak olması. bu konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/04/2010 15:57

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

outlook etkinleştir diyorsa orda outlook lisansı ile ilgili bir sıkıntı var demektir.

ayrıca Outlook 2003 kullanıyoruz demişsiniz. outlook 2003 rpc encryption desteklemediği için bağlantı sağlanamıyor.

Set-RpcClientAccess –Server Exchange_server_name –EncryptionRequired
$False

ayrıca bu işlemi outlook 2003'te bağlı olan kullanıcı hesap ayarlarından da yapabilirsiniz. gelişmiş (diğer) ayarlara geçtiğinizde security (güvenlik) diye bir sekme var oradan şifrelenmiş.... ordaki tiki kaldırın... aşağıdaki linki inceleyin.

http://support.microsoft.com/?kbid=2006508

aynı mailboxı birkaç kişiye açmak istiyorsanız yine EMC üzerinden o mailboxa sağ tıklayın ve izinlemeleri yapın. gerekli hakları kişilere verin ve o kişilerin outlooklarına bu posta kutularını bağlayın.

kolay gelsin

Gönderildi : 27/04/2010 19:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

outlook 2003 rpc encryption desteklemediği için bağlantı sağlanamıyor.

Merhaba hocam, ofis 2007 de outlook 2003 rpc desteği varmı?

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/04/2010 20:27

Paylaş: