Forum

Exchange owa Yö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange owa Yönlendirme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar forumda  arattım  fakat tatmin edici cevaplar  bulamadım şimdi owa'ya mail.domain.com\owa  olarak  ulaşabiliyorum mail alış verişi de  yapabiliyorum sonuna  owa yazmadan  yönlendirme  nasıl  yapabilirim ..

Şimdiden Teşekkürler..

Gönderildi : 24/04/2010 03:19

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

Selam bunu bi kaç farklı yolla yapabilirsin.

default web site içine bir htm dosyası atıp kısa bi kodla  owa dizinine redirect edebilir yada

os 2003 mü 2008 mi yazmamışsınız yapacağınız işlem iis versiyonuna göre değişiyor.

sisteminiz 2003 varsayıyorum

IIS default web site tabına gelip properties diyin Home Directory tabında  A redarection to a url radiobox'ı işaretleyip alta owanın dizinini

yani https://sunucuadi/owa   v.b gösterin

A directory below url entered checkbox'ını işaretleyin yada tam url'i girip the exact URL entered above diyebilirsiniz.

artık gelen istekler owaya yönlenecektir.

Gönderildi : 24/04/2010 04:14

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu  çözdüm  arkadaşlar  teşekkürler 

IIS default web site sag click properties, açılan ekranda home directory , A redirection to URL  işaretledim , açmış oldugum dns kaydına örnegin cozumpark.com/owa  olarak  yönlendirdim  ,  a directory below URL entered işaretleyerek  problemi  çözdüm teşekkürler.

Gönderildi : 24/04/2010 04:15

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

iyi varsaymışım [:)] geçmiş olsun

Gönderildi : 24/04/2010 04:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member

mümin hocam şimdi ilk kurulumadan sonra A kaydım 192.168.1.3 iss den yönlendirme de yapsam bir türlü exchange.xxx.com dan ulaşamıyorum, https://192.168.1.3 den ulaşabiliyorum bir türlü düzeltemedim bu konuda nerelerde hatalarımız eksiklerimiz var ,

Gönderildi : 22/06/2012 19:11

Paylaş: