Forum

Exchange Server Adr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server Adres List Service Failed Sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@CemCilhan)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

İlk defa karşılaştığım bir problem. Acil yardımlarınızı beklemekteyim. 

Bazı sorunlardan dolayı Routing group ile ilgili bir çalışma yaptım ve  şu anda mail alış veriş gibi sıkıntılarım çözüldü. Fakat exchange üzerinde hiçbir mail listte değişiklik yapamıyorum. Aldığım hata aşağıdaki gibidir yardımlarınızı rica ederim.

"Error:

The Exchange Server address list service failed to respond. This could be because of an address list or email address policy configuration error" 

Gönderildi : 21/04/2010 17:38

(@CemCilhan)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

sorunum

Microsoft Exchange System Attendant service nin restart işlemi ile çözülmüştür. bilgilerinize... 

Gönderildi : 21/04/2010 18:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geri bildirim için teşekkürler.Bizim zaten sorunların çoğu arabadan inip binmekle çözülebiliyor:)

Yalnız konu başlığı açarken lütfen dikkat edelim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/04/2010 00:38

(@sukrucakir)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Aynı Problem bende de var ,  bende mailbox oluşturuken alıyorum bu hatayı ,

servisi restart etmeye çalıştığımda stop oldu ve şimdi de start olmuyor,  'The Microsoft Exchange system Attendant service on local computer started and the stoped.Some Service automatically...' bu şekilde hata veriyor , sunucuyu restart ettim çözülmedi.

Ne yapmalıyım?

Gönderildi : 01/03/2011 23:31

(@sukrucakir)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Arkadaşlar Bir fikri olan yokmu?

sanırım bu problem nedeni ile vaar olan bir mail accountunu yeni kurulan bir makinaya ekleyemiyorum, exchange sunucuya erişemediği ile ilgili bir hata veriyor.

teşekkürler

Gönderildi : 02/03/2011 16:16

(@inancturkyilmaz)
Gönderiler: 3
New Member

Merhabalar,

Aynı hatayı bende de veriyor. ben de verme sebebi, mailbox.ı silmiştim. daha sonra da power shell üzerinden, disconnect olan mailbox.ı da kaldırdım. aynı isimle yeni oluşturmaya çalıştığımda bu hatayı veriyor.

Sebebi ne olabilir?

Gönderildi : 22/03/2011 15:36

Paylaş: