Forum

Exchange 2007 .ost ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 .ost nedir yedeği nasıl alınır yada exchange serverda eski maillerler nasıl çağırılır

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@ugrasisik)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

.Ost nin ne olduğunu sadece isim olarak anladım arkadaşlar Outlook Offline Folder File.Fakat ben client bilgisayarı tekrar kurdum domaine dahil ettim .ost nin C:\Documents and Settings\UserXP\Local Settings\Application Data\Microsoft\outlooktan yedeğini el ile kopyala yapıştır diyerekten d ye aldım.Şimdi bunu client bilgisayara nasıl atarım yada Exchange serverdan eski mailleri nasıl clienta geri atarım.Teşekkürler

Gönderildi : 21/04/2010 13:04

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

İlgili kullanıcı ile oturum açıp, exchange hesabını yapılandırdığınızda otomatik olarak *.ost dosyasının oluşması ve maillerinin gelmesi gerekir. Bu taraftamı problem yaşıyorsunuz?

Gönderildi : 21/04/2010 14:13

(@zimkoz)
Gönderiler: 17
Eminent Member

.ost dosyası: outlook profilini kurarken "cahched exchange mode" seçilirse maillerin bilgisayarda depolanmasını ve offline olarak çalışmasını sağlar.(Default olarak seçili halde gelir.)
!!Profili bu dosyayı geri atmadan da kursanız exchange üzerinden dataları alacaktır.
Eğer bilmediğimiz başka bir sebepten bu dosyayı geri atmak istiyorsanız. ilk önce profili kurun, outlook'u ilk kullanım için açın ve kapatın.
Dosyayı yedeklerken aldığınız yerde aynı isimde bir .ost dosyası oluşacaktır(C:\Documents and Settings\UserXP\Local
Settings\Application Data\Microsoft\outlook), yedek aldığınız dosyayı üstüne yazarsanız outlook eski halini alır.

Gönderildi : 21/04/2010 14:54

(@ugrasisik)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tamam çok teşekkürler sayenizde hal oldu

Gönderildi : 21/04/2010 16:58

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 22/04/2010 12:23