Forum

Exchange 2007 de ot...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 de otorespons yapabilmek

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
271 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadarşlar merhaba bir adet sorum olucakta bir adet şirket maili var ve ona mail geliyor farklı kişilerden ve o maile otorespons yapılması gerekiyor ama  out of office olmayaak yani be bir güzel yazı ve jpeg oluşturdum onları koyucam ve mail atanlara karşı benin oluşturduğum yazılar ve jpegler gidecek bunu exchange 2007 de serverde yapabilirmiyim veya 3 party yazılım önerebilirmisiniz.

Gönderildi : 14/04/2010 20:59

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Öncelikle Exchange 2007'den autorespond ı global settings den aktif etmen gerekli. ( EMC --> Organization Conf. --> Hub Transport --> Remote Domains --> Default | format of orginal message... kısmında Allow automatic replies ve allow automatic forward ) 

Ardından outlook'da ilgili kullanıcı için şöyle bir kural tanımlaman gerekecek. ( eğer outlook açık olmayacaksa sürekli sorun olmaz, bir kere kuralı tanımlayıp kapatabilirsin )

Tools --> Rules --> Alerts.  --> New Rule --> Start from blank rule --> Check messages when they arrive --> have server reply using a specific message | a specific message

Gönderildi : 15/04/2010 01:45

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

bugra hocam outlook açık olmaması gerekiyor gerçekten outlook kapalı olduğunda neyazarsam yazayım maillere otomatik yanıt döenecekmi hani ben exchangede hub transport tan yapılır diye düşünmüştüm

Gönderildi : 15/04/2010 11:33

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

hub transport --> Transport rule larda böyle bişey yok, ama dediğim şekilde yapabilirsin. bir kere outlook kurup kuralı yapılandır, artık o kural server a gitmiş olacak. Sonarsında sürekli outlook kullanmana gerek yok yani..

Gönderildi : 15/04/2010 12:10

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim bugra hocam deneyip geri dönücem hemen.

Gönderildi : 15/04/2010 12:33

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam merhaba have server reply using a specific message seçince ve ona tıklayınca bir mail gönderme ekranı çıkıyor ben oraya nasıl eklicem yazacağım metni

Gönderildi : 15/04/2010 16:05

Paylaş: