Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 üzerinde online mail

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bi konu var bunun ile alaklı daha önce hiç bir bilgi duymadım sorduğum kişilerdende yanıt alamadım. örnek veriyorum ofis bünyemizde 30 persoınelimiz var ve bu personeller microsoft outlook kullanıyor ben istiyorumki outlook kullanılmasın herkes maillerine explorer üzerinden baksın yani owa.xxx.com/exchange gibi böyle birşey exchange 2010 üzerinde varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 23/03/2010 17:56

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bi konu var bunun ile alaklı daha önce hiç bir bilgi duymadım sorduğum kişilerdende yanıt alamadım. örnek veriyorum ofis bünyemizde 30 persoınelimiz var ve bu personeller microsoft outlook kullanıyor ben istiyorumki outlook kullanılmasın herkes maillerine explorer üzerinden baksın yani owa.xxx.com/exchange gibi böyle birşey exchange 2010 üzerinde varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Bu yeni bir olay değil ki.Exchange Server 2003'de dahi kullanıyorduk.

OWA,OMA veya ActiveSync hizmetlerinden herhangi biri ile ister Web Browser istersen ActiveSync Destekleyen herhangi bir mobil cihaz ile neredeyse outlook'daki bir çok özelliği kullanarak herkes maillerini okuyabilir.

Gönderildi : 23/03/2010 17:59

(@yahyadursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

peki OWA yı aktif etsem herkes web browser üserinden outllok kullanmadan mail alış verişi takvim v.s bakabilir ve düzenleyebilirmi bunu aktif etmek için sadece owayı çalıştırmak yeterlimi ofis içindeki makineler \\owa.xxx.com\exchange olarak ulaşacaklar doğrumu hocam. birde exchange 2003 de 20gb database sınırı vardı 2010 da bu sınır yok sanırım doğrumu biliyorum acaba. çok teşekür ederim.

Gönderildi : 23/03/2010 18:35

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

merhaba

peki OWA yı aktif etsem herkes web browser üserinden outllok kullanmadan mail alış verişi takvim v.s bakabilir ve düzenleyebilirmi bunu aktif etmek için sadece owayı çalıştırmak yeterlimi ofis içindeki makineler \\owa.xxx.com\exchange olarak ulaşacaklar doğrumu hocam

Merhaba Owa  ile  bu dediklerinin hepsini  yaparsın  .. 

Gönderildi : 23/03/2010 20:52

(@yahyadursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için teşkürler arkadaşlar.

Gönderildi : 23/03/2010 20:58

Paylaş: