Forum

Apple I phone with ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Apple I phone with Exchange

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
470 Görüntüleme
(@GurselARICI)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Apple i phone ve exchange senkronizasyonu yaptırmak istiyorum.Daha önce bu konu hakkında çalışma yapmış olan varmıdır? Cisco pix 506E  firewall , exchange 2003 , ve bir domain yapısı mevcut ortamda.Konu ile ilgili nasıl bir çalışma yapabilirim ? Ayrıca apple normalde web e bağlanabiliyor ve hotmail vb. sitelere ulaşabiliyoruz fakat şirketin mail serverine web arayüzü ile bağlanamıyoruz.Web arayüzünden bağlanmak daha aciliyetli.Teşekkürler.

Gönderildi : 01/05/2008 13:19

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Apple i phone ile bu işlemi yapmadım fakat blackberry kurdum ve cihaz üzerinden owa ya bağlanarak mailları alabiliyorum.. Siz owa üzerinden bağlanmayı denedinizmi acaba ?

Gönderildi : 01/05/2008 13:39

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba;
80,443 nolu portları pix üzerinden exchange yönlendiriniz
selamlar

Gönderildi : 01/05/2008 13:40

(@GurselARICI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar tekrar,

Owa ya erişim var şuanda. Safari mi kıllık yapıyor anlamadım ki 🙂 Araştırmaya devam... (:

Gönderildi : 01/05/2008 13:44

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

İphone icin en kolay yol pop3 ile exchange e baglamandır. Cisco pix ile vpn baglantıları icin yapılandırlımış mı ? vpn baglantısı kullanıp exhc e baglanabilirsiniz pop3 ile. Ayrıca owa icini se iphone den calısması gerekiyor problemsiz.owa ssl üzerinden mi publish ettiniz. iphone ye  https:// yazarak denediniz mi.

İphone versionu nedir. Durum degişmez ise iphone version 1.1.4 ü yükleyip deneyin yeni versiyon da safari üzerinde https ve diger kımlik denetim sorunları giderilmiş. Yakın zaman içinde iphone versiyon 2 cıkacak bu versiyon da exch e baglantı daha gelişmiş ve cisco vb ürünler ile vpn lt2p\ipsec baglantılarını problesiz calıstıracagı soyleniyor.

Gönderildi : 01/05/2008 13:58

(@GurselARICI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam Gökhan,

Malesef karşımdaki biraz farklı bir müşteri , webden erişecem diyor o kadar ayrıca vpn bağlantısı mevcut değil, gerek duymuyorlar açıkçası bende vpn ve pop3 ile uğraşmak istemiyorum. [:)] ssl li değil, ki olsaydı https i unutmazdım diye düşünüyorum.Sonrasında apple versiyonunu bilmiyorum malesef kontrol edip denemek gerekiyor.

Gönderildi : 01/05/2008 14:11

(@GokhanDOGAN)
Prominent Member

Merhaba

Gursel Bey,  İphone u bende kullanıyorum bi sorun yok. owa da. Versiyon öğrenmek için settings>general> about version  u kontrol edebilirsin eski versiyon ise 1.1.1 vs.. gibi ise kesinlikle upgrade et cunki kimlik denetimi yapmıyordur. safari de o tip problemler vardı ilk surumlerde 1.1.4 e upgrade etmen sorunu cozebilir.

Gönderildi : 01/05/2008 14:21

(@GurselARICI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Saolasın Gökhan , gittiğim de ilk bakıcağım yer versiyonu olucak.Teşekkür ederim.  

Gönderildi : 01/05/2008 14:33

(@VolkanDemir)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Merhaba;

Apple i phone ile bu işlemi yapmadım fakat blackberry kurdum ve cihaz üzerinden owa ya bağlanarak mailları alabiliyorum.. Siz owa üzerinden bağlanmayı denedinizmi acaba ?

slm lar Ertan bey bizde Blackbery ile calismayi dusunuyoruz. ama fazla bilgi sahini degiliz. BES i exchange server uzerine kurup Push mail almayi planliyoruz bu sekilde calendar ve randevulari ,emailleri belli basli calisanlara ilettemeyi dusunuyoruz. owa ile direk bu isi  halledebilirmiyiz yoksa BES i kurmayi önerirmisiniz.

Tesekkurler 

Gönderildi : 01/05/2008 16:37

(@GokhanDOGAN)
Prominent Member

Rica ederim Gursel Bey... olumlu, olumsuz durumu yazarsınız..

Gönderildi : 01/05/2008 18:57

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

slm lar Ertan bey bizde Blackbery ile calismayi dusunuyoruz. ama fazla bilgi sahini degiliz. BES i exchange server uzerine kurup Push mail almayi planliyoruz bu sekilde calendar ve randevulari ,emailleri belli basli calisanlara ilettemeyi dusunuyoruz. owa ile direk bu isi  halledebilirmiyiz yoksa BES i kurmayi önerirmisiniz.

Tesekkurler 

Merhaba Volkan bey;

Size bes öneririm şirket içi ve şirket dışı mailları blackberry ile senkronize olarak çalışıyor bes hizmeti alırsanız owa ile uğraşmak zorunda kalmazsınız exchange tarafında blackberry server kuruluyor  sanırım türkcell de bu hizmet için bir kanpanya söz konusu müşteri temsilciniz varsa ondan konunun detayını öğrenebilirsiniz ayrıca makaleler kısmında black berrry hakkında geniş kapsamlı makale var okursanız size yol gösterecektir

Gönderildi : 02/05/2008 00:26

(@VolkanDemir)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Slm arkadaslar .

BES ile Exchange i ayni server uzerine kurabilirmiyiz yoksa BES i ayri mi tutmamiz lazim. Kurulabilinirse sorun cikartirmi. Cunki BESAdmin ile giris yapip kurun diye okudum. Bana ayri tutulacak gibi geliyor ama sizlere ve daha önce bu yapida calisanlarin fikrini almak istedim.

Tesekkurler 

Gönderildi : 02/05/2008 02:21

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member

Merhaba,

Bizde BES kullanıyoruz(BES server VM Ware üzerinde kurulu gayet iyi çalışıyor). Blackberry'i ayrı bir server a kurmalısın. çünkü tamamen kendine ait bir userı oluyor ve bu user ile authentication sağlıyor.

Gönderildi : 02/05/2008 04:25

Paylaş: