Forum

OWA mail erişimleri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OWA mail erişimleri izleme

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@agentorange)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba, foruma yeni üye oldum. Şirketimizdeki çalışanlardan biri mail hesabına kendisi dışında birinin eriştiğini ve maillerini okuduğunu söylüyor. Şirket içinde kimse kimsenin bilgisayarını kullanamayacağı için bunun owa ile yapıldığını düşünüyorum. Kullanıcıların owa mail erişimleri ile ilgili bilgileri (Oturum açan IP, oturum açma zamanı gibi) görebilir miyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 18/03/2010 22:32

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

exchange 2003 yapıasında varsayılan değerlerde aşağıda ki yolu takip ederek IIS Log' onlarını takip edebilirsiniz.

C:\WINDOWS\system32\LogFiles\W3SVC1

Gönderildi : 19/03/2010 01:40

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Mrb

IIS üzerinde exchange folder üzernde ki logları aktif edin böylece kim ne yapmış loglarda izleyebilirisniz..

Gönderildi : 19/03/2010 01:41

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Konu ile ilgili aşağıdaki makalenin size yararı olacağı düşüncesindeyim.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/05/11/ms-exchange-server-2003-zerinde-mail-access-monitor-ile-rapor-olu-turma.aspx

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 19/03/2010 01:47

(@agentorange)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yardımlarınız için sağolun ancak ben microsoft'un neden bu konuda hiçbir önlem almadığını merak ediyorum. Biliyorsunuzdur Gmail'de bile altta en son login bilgileri görülebiliyor. Yani ben yönetici olarak bu bilgileri bir şekilde görebiliyorum ama kullanıcının da kendisi izleyebilse daha iyi olmaz mıydı? Dünya üzerinde yüzbinlerce şirketin kullandığı bir sistemdeki güvenlikle ilgili böyle bir vurdumduymazlık olması benim kesinlikle anlam veremediğim bir olay.

Gönderildi : 31/03/2010 22:33

Paylaş: