Forum

Exhange 2003 te Win...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exhange 2003 te Win7 sertifika sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@TanerOzyilmaz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Exchange 2003 kurulu sistemde iki adet notebook client'ı win7 ye yükselttim. Notebooklar Winxp yüklü iken Outlook 2007 de ofis dışından mail erişiminde Tools=email accounts=connection=Exchange proxy settings kısmındaki alana dış ip ye tekabül eden adres üzerinden mail.xxx.com yazılarak erişebiliyorlar.  

Ancak Win7 kurduktan sonra Notebook sertifika uyarısı veriyor( Ther is a problem with the proxy server's security certificate.The security certificate is not from a trusted certifying authority.

Outlook is unable to connect to the proxy server.

mail.xxx.com. (Error code 18)

SSL seçili durumda bu hatayı veriyor seçmeyince hata vermiyor ama mail de almıyor. 

SSL seçmeyip basic outhentication seçtiğimde kullancı adı ve şifresini soruyor ancak sonrasında yine sertifika hatası veriyor.

Yardımlarınızı rica eder iyi çalışmalar dilerim,

Taner. 

Gönderildi : 10/03/2010 12:44

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

1. Outlook versiyonu nedir?

2. Sertifikayı ilgili notebook un Use ve Computer bilgilerinde hem Personel hem de Trusted Root Certificate Authority bölümüne install ettiniz mi?

Gönderildi : 10/03/2010 13:30

(@TanerOzyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Buğra Bey,

Console ekranında bakınca certificate bölümünde sertifika tanımlı. Direk çift click ile çalıştığımda Trused root Certification Authorities kısmına yüklemiş ancak bahsettiğini diğer kısımları bilemedim.Biraz daha açabilir misiniz rica etsem.

Tşk. 

Gönderildi : 10/03/2010 13:53

(@TanerOzyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz şekilde yaptım oldu mailler geliyor ancak şimdi de kullanıcı adı ve şifre ekranı gelmiyor, Outlook açılınca mailler gelmeye başlıyor.

Gönderildi : 10/03/2010 16:40

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Normali böyledir zaten, eğer siz şifre sormasını istiyorsanız, rpc over https dizininde authentication olarak basic authentication seçmeniz gerekir.

Gönderildi : 11/03/2010 14:17

(@TanerOzyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim,kolay gelsin.

Gönderildi : 12/03/2010 12:04

Paylaş: