Forum

outlook exspress

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook exspress

12 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@idemir)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Ben outlook exspreste belli kullanıcıların depo klasörü yolunu network üzerinde açmış olduğum bir klasöre yönlendirmek istiyorum.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim....

iyi çalışmalar

ismail demir

Gönderildi : 09/03/2010 17:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba express C:\Documents and Settings\helpdesk\kullanıcı profili\Application Data\Identities\{115C9EC6-97DE-46C2-8CBD-518D5785A8A4}\Microsoft\Outlook Express\ dosyaları burada tutar.Yolu araçlar seçenekler menüsünden

aaa.jpg
Buradan değiştirebilirsiniz yolunu.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/03/2010 18:00

(@idemir)
Active Member
Konu başlatıcı

ilginize teşekkür ederim..

Burdan değiştirebiliyorum.Fakat sadece lokal sürücü tanıtabiliyorum.Network üzerindeki her hangi bir alana yönlendiremiyorum.(silik gösteriyor)

ismail demir 

Gönderildi : 09/03/2010 18:06

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Merhabalar,

Normal kosullarda Outlook Express mail veritabani icin network map veya usb drive gibi ortamlari secmene musade etmeyecektir. (onermedigi icin)

Ancak yinede test etmek istersen ilgili registry key degistirmen yeterli oluyor. (cok eskiden patronumun maillerini usb'sinde tasimasi icin kullanmistim)

HKEY_CURRENT_USER\Identities\{CLSID}\Software\Microsoft\Outlook Express\5.0  altindaki Store Root anahtarina map olarak atamis oldugun surucu harfi ve klasorunu belirtebilirsin.

Gönderildi : 09/03/2010 18:06

(@www-rizasahan-com)
_

Default olarak local sürücüler seçilebiliyor.Regeditten belirli bir ayar varmıdır bilinmez.ama standart bu şekilde olduğuna göre bir düşündükleri vardır.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/03/2010 18:10

(@idemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Aslında bizim sorununmuzu kısaca anlatmak istiyorum.Birisi merkez digeri bölge olmak üzere windows server 2003 yüklü iki adet serverimiz var.Kullanıcılar terminal serverle  baglılar ve e-mail alış verişini outlook exspress ile saglıyorlar.Fakat Bir kaç kullanıcımız merkeze gelen e-mail leri şubeye gittiklerinde de görmek istiyorlar.Bu konuda neler yapabiliriz.

Teşekkür ederim

İsmail DEMİR

Gönderildi : 09/03/2010 19:02

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba merkezde ayrı şubede ayrı bilgisayarlarımı var nasıl kullanıyorlar outlook expresi?

Gönderildi : 09/03/2010 19:11

(@idemir)
Active Member
Konu başlatıcı

MERHABA

merkez ve bölgede 1 er adet server var kullanıcılar bu serverlere logon oluyor. 

Gönderildi : 09/03/2010 19:17

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

Merhaba Aslında bizim sorununmuzu kısaca anlatmak istiyorum.Birisi merkez digeri bölge olmak üzere windows server 2003 yüklü iki adet serverimiz var.Kullanıcılar terminal serverle  baglılar ve e-mail alış verişini outlook exspress ile saglıyorlar.Fakat Bir kaç kullanıcımız merkeze gelen e-mail leri şubeye gittiklerinde de görmek istiyorlar.Bu konuda neler yapabiliriz.

Teşekkür ederim

İsmail DEMİR

Anladığım kadarı ile bir mail hesabını birden fazla yerde kullandırmak/kullanmak istiyorsunuz. Bunun için söyle bir ayar var. Hesap ayarlarınıza girin Diğer Ayarlar Kısmından Gelişmiş'e girin. Orada altlarda bir yerde "İletinin Bir Kopyasını Sunucuda Bırak" seçeneğini işaretleyin. Diğer Outlook Exp. deki hesabıda bu şekilde yapılandırın. Altındaki diğer ayarları kendinize göre ayarlayabilirsiniz.  Böylece gelen mailler sunucu üzerinde kalacak ve her iki taraftaki outlook clientlardan mailleri alabileceksiniz. İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 09/03/2010 19:44

(@idemir)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.

evet bu bir çözüm ama patronlar sürekli e-mail silmek istemeyeceklerdir.acaba Merkezdeki serverin profile klasörünü outlook exsprese paylaşım açabilirmiyiz.

Gönderildi : 09/03/2010 20:17

(@hasanelisert)
Gönderiler: 79
Trusted Member

Merhaba ; 

Bu tarz ihtiyaçlar doğmaya başladığında Exchange Server'a doğru yönelmeye başlamanız gerekiyor (tavsiye) , konuyu bende araştırdım ama local dışında başka bir yere map edilebildiğini göremedim ki zaten outlook express'ten bahsediyoruz şu durumdu maillerin bir kopyasını sunucuda bırakmak sanki sizim için en iyi çözüm gibi geldi bana.

kolay gelsin. 

Gönderildi : 09/03/2010 20:54

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

merhaba

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.

evet bu bir çözüm ama patronlar sürekli e-mail silmek istemeyeceklerdir.acaba Merkezdeki serverin profile klasörünü outlook exsprese paylaşım açabilirmiyiz.

Ozaman diğer seceneği kullanın." x Gün kadar sunucuda Sakla" Böylece el ile mail temizlemeye gerek kalmaz ve belirttiğiniz süre kadar önceki mailler otomatik silinir.

Gönderildi : 11/03/2010 17:40

Paylaş: