Forum

Exchange2007 SP2 se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange2007 SP2 seması OCS 2007 R2 ile uyumsuzluğu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, Wındows 2003 R2 Sp2  X64 işletim sistemi üzerine DC-Exchange2007-Certificate Server kurdum. Diğer Wındows 2003 R2 Sp2  X64 işletim sistemi üzerine ise OCS 2007 R2 kurdum ve çalıştırdım. Bütün kurulumlar sonrasında hiç bir hata ile karşılaşmadım ve sistemi kullanıcılar üzerinde test ettim hiç bir problem yok (Outlook-Live Meeting-Cominicator-Owa). Fakat işlemler sonucunda serverları restart ediyorum ve sonrasında kullanıcılar birbirlerine mail atamıyorlar. Bütün servisler çalışıyor hiç bir event log yok Cominicator-Live Meeting Çalışıyor Outlook Connect Exchange diyor fakat maile sent denildiğinde gitmiş gibi gözüküyor gitmiyor. Bugun bu sistemi sil baştan 2 dafa kurdum fakat sonuç aynı yorumlarınızı bekliyorum. Yorumlarınıza katkı saglaması ıcın sıstem resımlerını eklıyorum

01_4.jpg (142 KB) 02_20.jpg (45 KB) 03_20.jpg (17 KB) 04_28.jpg (202 KB) 05_4.jpg (194 KB)  07.jpg (174 KB)  

Gönderildi : 03/03/2010 23:48

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Selamlar,

1 - Oncelikle Exchange - Outlook - OCS gibi tum bilesenlere sahip olan tum sunucu ve istemci makinelerde hem en son service pack lerin hemde en son update lerin (wsus veya microsoft update uzerinden) gecildigini tekrar kontrol edin.

2 - Best Practice analyzer tool lariniz eski gorunuyor, onlari da baslangiclarinda update edin.

3 - Mail atma problemini cozmek icin Exchange Management Console da tools kismina gelin

4 - Bu kisimda kullanabileceginiz bir cok tool var, ozellikle queue lere bakin. Ardindan mail flow troubleshooting assistanti kullanin

5 - Sunucu uzerinde ozelliklerden diagnostigi etkinlestirip servisleri resetleyerek olay gunlugunu (application) kontrol edin, ms-transport kayitlarinin icerigine bakin.

6 - Problemi tespit edebilecek diger araclari kullanin :

Bu araclari c:\ dizinine atin.

cd\ komutuyla c ye dusup extract ettiginiz dosyalari calistirip komut dizinlerine uygun olarak testleri yapin

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=bc1881c7-925d-4a29-bd42-71e8563c80a9&displaylang=en

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=9A49C22E-E0C7-4B7C-ACEF-729D48AF7BC9&displaylang=en

Daha Fazla bilgi, yonlendirme ve arac ise

http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa996805(EXCHG.65).aspx

Umarim sorununuz en kisa zamanda cozulur.

Saygilar.

Gönderildi : 04/03/2010 00:37

(@ersincan)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hocam Teşekkürler, Updateleri yaptım ama yeniden deniyeceğim. Özellikle exchange toolları sanırım problemimi çözecektir . İyi akşamlar. 

Gönderildi : 04/03/2010 00:56

(@ersincan)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

hocam sabahın ilk saatleriyle birlikte yukarıdaki saydıklarınızı yapmaya başladım. Exchange üzerinde analiz işleminden sonra sadece bir hata ve birkaç uyarı cıktı. hatayı microdoftun bir hotfixi ile çözdüm. fakat ilgiç olan eğer exchange management console açık veya owadan admin hesabı ile oturum açıldıysa kullanıcılar mail atabiliyor yoksa butun trafik duruyor. Exchange 2007 aslında böyle çalışıyorda benim mi haberim yok ? anlamadım gitti bu işi.

Gönderildi : 04/03/2010 22:45

Paylaş: