Forum

exchange kurulum so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange kurulum sorusu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@VolkanDemir)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

slm arkadaslar bildiginiz gibi kitap ve makale okuyarak bazen exchange kuramiyoruz benim gibi mesela 🙂

elimde AD, dns server kurulu bir makina domain name firma.local

Ip yapilandirmasi su sekilde.

192.168.100.244 /24 dns adresi

192.168.100.245 gateway adresi 

bir exchange server kurulu makina var bunu domaine baglamistik . firmada simdiye kadar emailler bir ISP de tutuluyordu. ama iceriye exchange kurup bu sekilde calismaya karar verdik. Birde sabit ip miz var vpn ve diger isler icin.

exchange i kurdukdan sonra disaridan ve iceriden mail alip gondermek icin nasil bir yol izlemek lazim aciklarsaniz sevinirim. AD yapisini degistirmeden. Aklima ISP ye yonlendirip ordan gonderme ve alma islerini bana acmalarini isteyebilirmiyim diye takiliyor. bir fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

Gönderildi : 29/04/2008 15:25

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Mx kayıtlarını sizin satik ip ye yönlendimelisiniz.  Daha sonra gerekli port yönlendirmelerini tamamladıktan sonra, mail alıp gönderebilirsiniz. Adsl üzerinden bu işe yapacaksanız RBL leri check etmeyi unutmayın. 

Gönderildi : 29/04/2008 15:39

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Forum içerisinde arama yapmayı alışkanlık yapmakta fayda görüyorum. Bu konular daha önce bahsedilmiştir. http://cozumpark.com/forums/thread/11084.aspx  bu bir örnektir. Arama yaptığınızda daha fazla örnek görebilirsiniz.

Gönderildi : 29/04/2008 15:41

Paylaş: