Forum

priv1.edb eseutil i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

priv1.edb eseutil ile küçülmüyor

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
467 Görüntüleme
(@manowar_izmir)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba

exchange server 2000 yüklü olan bir lokasyon da priv1.edb dosyası 16.700 mb olmuş ve mount olmuyor. eseutil /d ile defrag yaptım. dosya boyutu 10 gb ye kadar küçüldü. fakat mount edince tekrar aynı 16.700 mb oldu. Bende mailboxlardaki gereksiz tüm mailleri temizlettim. Tekrar eseutil /d ile defrag yaptım ama bu sefer priv1.edb hiç küçülmedi. Ne yapmamı önerirsiniz. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

saygılarımla...

Gönderildi : 29/04/2008 13:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

esm üzerinden dosya saklama limitlerini sıfır yaparak bir daha defrag yapmayı deneyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2008 16:57

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

SP durumu nedir?

Gönderildi : 29/04/2008 18:25

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Exchange 2007 Kullanılan bir müşterimde Exchange Database 164 GB oldu.
Kullanıcıların mailbox'larını pst'ye çekilidi.

Daha sonar  Hakan Hoca'nın dediği gibi defrag işlemine başlamadan önce limitleri 0 yaptım.Defrag işlemi bitti Fakat database'de istediğim küçülme olmadı. 5 GB'lık küçülme oldu.Exchange Server SP 1 kurulu Service Pack 3 geçsem edb dosyasında bir değişiklik olurmu ?

Gönderildi : 27/03/2011 00:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Exchange servislerini stop edin mesai saatleri dışında. Ontrack power control programı ile mailboxları pstye alın ( bu program exch servsilerini durdurmadan işlem yapmaz ve log dosyalarının yerini göstermenizi ister ). Exchange üzerinden mailbox store' u silin. Yeni bir mailbox store oluşturun. Bu store haliyle boş olacaktır. Bu durumda clientlarda outlook offline modda açılacaktır. Outlooku kapatıp açın ve yeniden logon olun. Outlook boş olur ve sonra pst' leri veri dosyası olarak clientlara attach edin.Böylece yeni bir store ile yola çıkarsınız. Hem de şişen maillerden kurtulursunuz. Policy kısmını bu işlemden sonra öneririm. Bir daha tekrarlamaması için.

Gönderildi : 27/03/2011 01:36

Paylaş: