Forum

Outlook 2007 Send-R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 Send-Receive OAB Sorunu

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
475 Görüntüleme
(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2010 kurulu bir yapıda kullanıcılar Outlook 2007 den send-receive address book yaptığında aşağıdaki gibi bir hata alıyor,bu linkdeki ( http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc411331(EXCHG.80).aspx ) işlemleri yaptım ama sorun hala devam ediyor,daha önce bu sorunla karşılaşmış kimse varmı?teşekkürler (Yeni OAB yaratıldığında da sorun devam ediyor)

‘Microsoft Exchange’ reported error (0x8004010F): ‘The operation failed. An object cannot be found.'

Gönderildi : 26/02/2010 14:43

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

OAB dikkat edilmesi gereken bir işlemdir.

Öncelikle yeni bir OAB mı oluşturdunuz? 

ayrıca \\exchange2010 yazdığınızda ExchangeOAB klasörünü görüp içine girdiğiniz de .LZX uzantılı dosyaları görebiliyor musunuz?

Gönderildi : 26/02/2010 15:29

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

\\exchange  yazarak .LZX uzantılı dosyaları görebiliyorum,sorun çıkınca yeni OAB oluşturdum mailboxlara tanıttım olmayınca işlemi geri aldım,

Gönderildi : 26/02/2010 16:24

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bu sorun sanırım Autodiscover dan kaynaklanıyor,Exchange serveri şimdilik iç networkde kullanıyorum,kendi DNS serverimde SRV kaydı oluşturdum Outlook Test E-mail Autoconfiguration dan test yaptığımda sonucun unable olduğunu görüyorum,başka ne yapmam gerekiyor acaba?

Gönderildi : 27/02/2010 02:41

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

http://www.testexchangeconnectivity.com

yukırıda ki adresten autodiscover ı test edin bakalım nereye takılıyor görelim.

Gönderildi : 28/02/2010 18:38

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ama şimdilik ben iç networkde kullanıyorum henüz MX ve DNS kayıtlarını oluşturmadığım için buradan test edemem,ama outlook içinden test ettiğimde autodiscoverın çalıştığını görüyorum.outlook açılırkende Sertifika uyarısı veriyor ve bende henüz sertifika oluşturmadım bu neden olabilirmi acaba?

Gönderildi : 28/02/2010 20:10

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Kısmen öyle diyebiliriz.

Exchange 2007 kurulduğunda kendisi self signed bir sertifika oluşturur.

Sertifikanın detaylarına bakarsanız mutlaka bir tarafında yalnışlık vardır ki siz uyarı alıyorsunuz.

Exchange Management Shell üzerinde sertifika oluşturmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz.

New-ExchangeCertificate -GenerateRequest -Path c:\domainisminiz.csr -KeySize 2048 -SubjectName "c=TR, s=, l=, o=, cn=domainisminiz" -DomainName exchangeA, exchangeB -PrivateKeyExportable $True

Bu komutu local de CA kurulu ise .csr dosyasını CA tarafına işlemeniz gerekir.

Gönderildi : 28/02/2010 21:00

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sertifikayı yarın deneyeceğim ama birşey dikkatimi çekti,Default Email Address Policy Edit yaptığımda aşağıdaki hatayı alıyorum,sanırım OAB sorunumuz bununla ilgili olabilir, 

Edit Default Policy
Failed

Error:
The operation can't be performed on the default e-mail address policy.

Exchange Management Shell command attempted:
set-EmailAddressPolicy -ConditionalDepartment @() -ConditionalCompany @() -ConditionalStateOrProvince @() -ConditionalCustomAttribute1 @() -ConditionalCustomAttribute2 @() -ConditionalCustomAttribute3 @() -ConditionalCustomAttribute4 @() -ConditionalCustomAttribute5 @() -ConditionalCustomAttribute6 @() -ConditionalCustomAttribute7 @() -ConditionalCustomAttribute8 @() -ConditionalCustomAttribute9 @() -ConditionalCustomAttribute10 @() -ConditionalCustomAttribute11 @() -ConditionalCustomAttribute12 @() -ConditionalCustomAttribute13 @() -ConditionalCustomAttribute14 @() -ConditionalCustomAttribute15 @() -RecipientContainer 'xxx.com' -EnabledEmailAddressTemplates 'SMTP:@xxx.com' -Name 'Default Policy' -Identity 'Default Policy'

Elapsed Time: 00:00:00

Apply Default Policy
Cancelled

Gönderildi : 01/03/2010 00:35

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Öncelikle OAB sorunu e-mail adress policy ile ilgisi yoktur

Default E-mail adress policy ise herhangi bir şekilde editlenemez 🙂 yeni oluşturmanız gerekir.

Gönderildi : 01/03/2010 01:00

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bende yeni policy oluşturmuştum ama merak etmiştim nedenini 🙂

Gönderildi : 01/03/2010 01:20

Paylaş: