Forum

Exchange yönle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange yönlendirme

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
285 Görüntüleme
(@MustafaBULUR)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Benim sorunum şu, Bir adet AD ve buna bağlı Exchange Server' ım var mail hizmetini dışardan alıyoruz bu almış olduğumuz hizmetin kurmuş olduğum Exchange server üzerinden geçip userlara ulaşmasını istiyorum amacım da bu yolla mail box ve backup oluşturmak.

Yardımcı Olabilirmisiniz.

Gönderildi : 22/02/2010 17:25

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

Smart host hizmetini düşündünüz mü? Hizmet aldığınız firmadan detaylı bilgi isteyin.

Gönderildi : 22/02/2010 19:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Arkadaşlar burası bu soruyu sormak için doğru yer mi ? lütfen sizlerde tecrübeli üyeler olarak bunlara dikkat edin..

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2010 11:55

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Merhaba Arkadaşlar,

Benim sorunum şu, Bir adet AD ve buna bağlı Exchange Server' ım var mail hizmetini dışardan alıyoruz bu almış olduğumuz hizmetin kurmuş olduğum Exchange server üzerinden geçip userlara ulaşmasını istiyorum amacım da bu yolla mail box ve backup oluşturmak.

Yardımcı Olabilirmisiniz.

Yapmak istediğiniz işlem için POP3 Connector Kullanabilirsiniz. Eğer SBS Edition bir Windows'unuz var ise POP3 Connector Exchange ile birlikte geliyor. SBS değilse 3. party POP3 Connectorler var. Internette araştırırsanız bir çok ürünü bulabilirsiniz. Deneme sürümlerini indirip deneme yapabilirsiniz. Kurulumu Exchange'in bulunduğu serverdan farklı bir PC 'ye dahi kurabiliyorsunuz.

Bu programlar belirlenen sürelerde (örn. 15dakika) Önceden kaydettiğiniz hesaplara bağlanıp mailleri çekiyor. Daha sonra da exchange üzerindeki sahiplerinin mailboxlarına iletiyor.

Gönderildi : 25/02/2010 18:12

Paylaş: