Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Spf Hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Spf Hakkınds kafama takılan bir kac sorum olucak

1.Smart host kullanan musterılerın ve dns,mx.ptr kaydı isp de olan  musterilerin Spf kaydı actırması sartmıdır

2.Sfp Kaydı acılırsa ne gibi sıkıntı cıkar veya cıkmaz mı

tesekkurler

Gönderildi : 19/02/2010 21:49

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba;

Epostanıza gelen gereksiz epostalar ile SPF kaydınızız bir ilgisi yok. SPF, siz gönderim yaparken gerekli! Yani siz iyi bir spf kaydı açmışsanız sizin başkalarına göndereceğiniz epostaların spam olarak algılanma oranını düşürmüş olursunuz. Ama size gelen spam epostalar için hiçbir faydası yok!

Gereksiz epostaları mail sunucusu yani hosting firmanız engellemeli ve gereksiz eposta klasörünüze göndermelidir...

Gönderildi : 19/02/2010 21:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

1-smarthost var ise hosting üzerinden gideceği için sorun olmaz öünkü hosting kesinlikle spf kaydı vardır.Bunu sorgulamak için http://www.politemail.com/check-spf.aspx

2-spf olur ise sorun olmaz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/02/2010 01:01

(@ILKERSEFEROGLU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba

tesekkurler bilgileriniz icin

Gönderildi : 20/02/2010 20:41

(@ILKERSEFEROGLU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bir domainin spf kaydı var ise reverse dns kaydının da olması gerekir mi yoksa sadece spf veya reverse dns kayıtlarından bırının olması yeterlımıdır

tesekkurler

Gönderildi : 22/05/2010 19:59

Paylaş: