Forum

Gelen maillerin ort...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gelen maillerin ortak klasöre düşmesi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba. Şirket dışından biri şirket içindeki en az 10 kişiye aynı maili gönderiyor. Bu günde 5-10 kere oluyor. Gelen mailin boyutuda baya büyük. Exchange 2007 kullanıyoruz. Acaba bu kişiden gelen mailleri herkesiön görebileceği ortak bir klasör yaratıp ordan görmelerini sağlayabilirmiyim.

Gönderildi : 16/02/2010 11:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bir public folder oluşturup mail özelliğini açıp , anonim maillerinde kabul edilmesi için gerekli güvenlik ayarını yapmanız yeterli.

veya bir public folder açıp  , mail özlliğini devreye aldıktan sonra mail in şirket içerisinden sadece bir kişiye gönderilmesini sağlarsınız .Bu kişide ise bir kural ile bu mail i public folder a move eder ve diğer 9 kişi bu public folder ı görebilir. yine izinler dahilinde oluşturacağınız için bu public folder ı başka kimse göremeyecetir.

bunları nasıl yaparım derseniz public folder ile iligli makalelerde bu konuda detaylar mevcut.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/02/2010 12:11

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

anladım hocam.çok teşekkür ederim

Gönderildi : 16/02/2010 12:30

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam dediğiniz gibi araştırma yapıp ortak bir public folder oluşturdum. Mail enable özelliğinide açtım. Ama o public foldera gelen mailler oldugu zaman kullanıcı tarafında mail geldiğine dair uyarı olmuyor. Kullanıcı ortak klasör- tüm ortak klsörler- public folderı genişletince görüyor. Acaba bunun için bişey yapılabilirmi

Gönderildi : 16/02/2010 12:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Evet mail uyarısı gelmez.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/02/2010 16:41

Paylaş: