Forum

Exchange Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Sorunu

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
463 Görüntüleme
(@DoganYetiskin)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Exchange'de mail hesabı actım maillarına kullanıcı owa üzerinden baglanabiliryor ama outlook da exchange hesabı oluşturdugumda hesap active degil diyor. bu neden olur. sadece outlook'a tanıtamıyom

Gönderildi : 28/04/2008 12:26

(@onurcan)
Gönderiler: 156
Estimable Member

Merhaba

Kullanıcı hesaplarının mailboxlarının oluşturduktan sonra kullanıcıların bir  bilgisayarda oturum açması gerekiyor. Eğer bu işlemleri yaptıysanız bunlarla alakalı almış olduğunuz hataları yazarsanız cözüm daha hızlı olacaktır.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/04/2008 13:57

(@DoganYetiskin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

dostum her şeye baktım sadece outlook üzerinden exchange hesabı tanıttıgımda kullanıcı dizinde yok diyor ama owa üzerinden baglanabiliyom.anlamadım gitti neden kaynaklandıgını 

Gönderildi : 28/04/2008 21:26

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  , bu sorunu yaşadığınız client  pc ye o user account uyla logon olarak  > start > control panel >  Mail >  Profiles  > Show Profiles > diyerek yeni bir profile ekleyin  ve  ismini Outlook yada user adı olarak tanımlayın  < mail server olarak  > Exchange seçin  Exchange server  ın tam adı yada  ip adresini girerek kullanıcı ismini  yazın check names dediğinizde bulması ve  profil  oluşturma işlemi  bitmeli

Gönderildi : 28/04/2008 21:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32998

Merhaba

istemci makinede office 2007 var ise o makinede gateway yazmayı unutmayın. Diğer durumlar için ise dns cache ini temizledikten sonra dns i kontrol edin ve tekrar deneyin 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/04/2008 22:39

(@DoganYetiskin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar peki exchange hesabı girdiginizde kişiler listesinde bütün kişileri görebiliyoz ama exchangede actıgım bir hesap kişi listesinde gözükmüyor enden olabilir

Gönderildi : 29/04/2008 14:24

(@erdemyavuz)
Gönderiler: 11
Eminent Member

merhaba arkadaşım problem şundan dolayı olabilir,exchange server üzerindeki active directory'de kullanıcının properties'inde exchange advanced tabındaki hide from exchange adress list kutucu işaretli olabilir işaretliyse kaldırmayı bi dene

Gönderildi : 29/04/2008 19:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

arkadaşlar peki exchange hesabı girdiginizde kişiler listesinde bütün kişileri görebiliyoz ama exchangede actıgım bir hesap kişi listesinde gözükmüyor enden olabilir

Merhaba  , MS Outlook > Tools >  Send and Receive > Download address book  diyerek denermisiniz ?  veya GAL  global address list i  rebuild etmenizi ve bir süre beklemenizi öneririm

Gönderildi : 29/04/2008 20:35

(@DoganYetiskin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Erdem dostum teşekkürler oldu... arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/04/2008 22:55

Paylaş: