Forum

Hard Diskten Maille...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hard Diskten Maillerin Kurtarılması

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@Bodrum)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ofisimizde windows 2003 SBS kullanıyoruz. Mail serverimiz de doğal olarak exchange 2003. Geçen gün elektrik dalgalanmarından dolayı server ın ana kartı bozuldu ve garanti kapsamında tamire gönderdik. Yedek olarak yeni bir server kurmam gerekiyor. Hard disk elimde fakat ben bu harddiskin içinden exchange serverın içindeki mailleri alıp yedek serverıma nasıl taşıyabilirim?

Şimdiden teşekkürler.. 

Gönderildi : 14/02/2010 18:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Daha önce Exchange Server 2003 den almış olduğunuz yedekler var mı?

Kolay Gelsin

Gönderildi : 14/02/2010 18:15

(@Bodrum)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Hayır daha önce hiç yedek almadım malesef.  Makine anakartı tamir olduğunda harddiski takıp sorunsuz işime devam edebilirim ama şu an server ın harddiski elimde ama içinden mailleri yedek serverıma atmak istiyorum.

Gönderildi : 15/02/2010 03:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bu gibi durumlar karşısında her zaman disaster recovery senaryolarınızın olması gereklidir. Daha önceden Acronis ile alınmış bir imajınız varsa universal restore ile farklı bir serverda farklı driverlarla sistemi çalıştırabilirsiniz. Exchange işlemi için denemedim ancak şu varki, maillerin  .edb, .stm dosyaları dbdir ve transaction loglarda alınması gerekir. Bu durumda imaj yok ise ilgili dbleri farklı yere almak çalıştırır mı denemek gerekir.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 16/02/2010 01:57

(@aliolgun)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Benim de başıma gelmedi ama doğrusu böyle bir durumda ne yapılır, nasıl yapılır merak ettim. Sırasıyla neler yapmak gerekir? Hiç başına gelen arkadaşımız var mı acaba, diskten ilgili dosyaları alıp exchange i kurtaran?

Gönderildi : 17/02/2010 01:21

Paylaş: