Forum

exchange server edg...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server edge kurmak

64 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,152 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam yapmadıgım bır sey olsa uzulmucem nedense hep benı buluyor bugun cok sıtres yaptım kendı ozel dosylarımı bıle yannıslıkla sıldım

exchange server 2003 te hıc bole deyıldı kurdunmu maıl atar verır dı neyse hocam hallederız dıyosanız no problem baka bıldınızmı domaıne

Gönderildi : 17/05/2008 02:13

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

mrb  öncelikle böyle güzel bir site yapıldıgı için ve bilginin burada son derece ilgi ve alaka gösterilerek sorun yazan ve sorunu sonuna kadar cevap verılerek ve sorun cozuldumu  cozulmedı dıye hatırlatarak ilgi ve alakayı kesmeye cozumpark ilgili kişilerine ve bana bu konuda yardımcı olan  başta hakan hocam bugra hocam ve diğer arkadaşlar cok tesekkur ederim

sizlerinde gördüğü gibi edge server yapılandırılması yapıldı.

neden edg server kurmak ıstedım nıye dırek exchange server 2007 kurmak varken bız sıstemcıler yada ben dıyeyım artık aynı demode sıstem kurmaktan uzaklasarak farklı seyler ureterek ve tabıkı rıskınıde alarak kurmak ıstedım

bu konuda edg server konusunda hıc bır bılgım yoktu nasıl kurulur nasıl yapılır cozum park sayesınde cok bılgı kazandım (COZUM PARKIN POLITAKISIDA BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZEL OLUR)

ŞUAN  sistemim 2008 enterpıres uzerınde exchange server 2007 enterpıres +dc      edg server    isa server yenı versıyonu olan yazılım tabıkı

ve bırde erp kurulu bır server sql server 2005

mail gelıyor isa uzerınden publıs edılen edg servera ulasıyor kontrol edlıyor ve exchange servera gelıyor ve kullanıcının maılıne ulasıyor exchange tarafında ıstedım buydu.

istediğim gibi sistemi kurdum bakalım sorunsuz bi şekilde çalışa bilecekmiyiz . emeği gecen herkese çok tesekkur ederım bır gun ıst bula gelırsem baklavaları  bızat elımle getırıım yok ben hemen ıstıyom dıyosanız en yakın baklavacının tlf nosunu verın adrese postalayım sımdıden

Gönderildi : 18/05/2008 14:54

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Kullanmış olduğunuz baklava tadındaki sözcükleriniz yeterli 🙂

Gönderildi : 19/05/2008 07:08

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

mrb  bıdakı hafta bır kurulum yapacam  daha once gfı faxmaker kurulumu yapmıstım exchange server 2003 uzerınde ve calısmıstı sorun bır sekılde

pekı sımdı ortamda   exchange server 2007 var  ve bırde edg server var ben gfı faxmeker programını   edg serveramı kurmam gerekıyor yada exchange server 2007  ve dc olan serveramı kurmam gerekıyor.

Gönderildi : 30/05/2008 01:16

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

edge e kur gürcancım.

Gönderildi : 30/05/2008 03:00

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

fark ediyormu hocam peki .

Gönderildi : 30/05/2008 19:25

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

mrb exchange server ıp 192.168.1.7  edg server bu ıp antı spam kısmından ip block lıst yapıyor dun ve bugun karsılastım sılıyorum bellı  bır saat sonra bunu yapıyor neden exchange server ıp blockluyo acaba.

dısardan maıl atınca atan kısıye ayenen bu emaıl gıdıyor

Reporting-MTA: dns;bay0-omc3-s13.bay0.hotmail.com
Received-From-MTA: dns;BAY107-W41
Arrival-Date: Tue, 10 Jun 2008 08:01:06 -0700

Final-Recipient: rfc822;[email protected]
Action: failed
Status: 5.7.1
Diagnostic-Code: smtp;550 5.7.1 External client with IP address 192.168.1.7 does not have permissions to submit to this server. Visit http://support.microsoft.com/kb/928123 for more information.

Gönderildi : 11/06/2008 17:44

Sayfa 4 / 4
Paylaş: