Forum

exchange dış dü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange dış dünyaya mail atıp almıyor

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
338 Görüntüleme
(@EFELER)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

İyi geceler,

Exchange 2010 kurulu sistemde.Gerekli dns kayıtlarım mx kayıtlarım oluştu.

Modemden port işlemleri gerçekleştirildi.Exchange kurulumundan sonra localde mail alış verişi sağlanıyor.Owa çalışıyor.

Gerekli send recive connectörler tanımlı dışarı mail atamıyorum.

Kuyrukta bekliyor.

Yardımcı olursanız memnun olurum.

Gönderildi : 15/01/2010 02:36

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dışarı mail atabilmeniz için hosting firmasından bir domain adınız var mı?Domain alan adı kaydı sonrası send &receive connector, spf, mx ve ptr kayıtlarını oluşturmalısınız.

Konu daha önceden forumda konuşulmuştu.Ayrıca arayabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 15/01/2010 03:06

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

Selamlar  aynı şekilde  benimde problemim vardir bu şekilde 2008r2 kurulu  sistemımde  2010  exchange  kurulu hosting tarafında butun kayılar  tamamdır mxtoolbox sitesinde  sınadıgım zaman problem görünmüyor ptr kaydı şart olmadıgını sanıyorum  ben sadece  deneme  amaçlı kurdum dinamik ipme  yonlendirdim mx ve a kayıtlarını  fakat  yınede  mail  gelmemekte  send-receive connector lerde  hıc bır  sıkıntı  yoktur sadece  ufakbır  mail atmak  istiyorum blacklist onemlı degıl  junk mail olrakda  gitse  olur ilk aşamada portları  yönlendirdim ve  garantı olsun dıye DMZ olarak tanımladım makinemi firewall  felan full  kapalı  fakat yinede  mail gelıp gıtmemekte 2 nci bir  accepted domain ekleyip  send receive connector olusturdum yinede  olmadı  Degerli Hocalarım yardımcı  olurmusunuz ....

Gönderildi : 16/01/2010 04:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba Hüseyin,

Statik ipye geçince sorunun muhtemelen hallolacak.Çünkü bir yerde çalışan sistemde sadece statik ip değişti.Dns kayıtları hosting tarafından değiştirildi.Aktifleşmesi için 8-24 saat geçmesi gerekli.Tamamen çalışan sistemde bu güncelleme olmadığı için mail gidip gelmiyor. Sen statik ip işini hallet ondan sonra dns ayarlarını buna göre düzenle mevcut sisteminde eksik yok.Bu aşamadan sonra çalışmaması için engel yok.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/01/2010 16:39

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

Selamlar  acayip  birsey  başıma  geldi  paylaşım ıstedım 2-3 gun once  deneme  yapıp mail attım fakat exchange  gonderemedın maili  bugun exchange i açtım kapadım sildi mail  gelmiş hem ip  adresini  felan degıstırmıstım :)))) ama  bugun geldı  basardımmm 

[img] [/img]

Gönderildi : 19/01/2010 18:09

Paylaş: