Forum

Bazı Domainden Mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bazı Domainden Mail Alamıyorum

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@ahmeteke)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar.exchange server ile pek bir bilgiye sahip değilim ama öğrenme çabası içindeyim.bizim sunucumuz kalender.com.tr (mail.kalender.com.tr)

arkadaşlar şimdi şirketimiz exchange server kullanıyor.heryerden mail alabiliyorum ama kocschool.k12.tr   adresinden mail alamiyorum

ben kocschool.k12.tr adresine mail atabiliyorum.problemimm yok..şirketimizde fortigate harici bir firewall var..kocschool.k12.tr adresine bloklamasını kaldırdım.ayrıca mail.kocschool.k12.tr adresinin  ip adresinide white liste ekledim firewall dan. firewall log larını tutamıyor.o yüzden log kayıtlarını göremiyorum sadece son 20 işlemi görebiliyorum.şimdi mx kaydımızı doruk net üzerinden aliyoruz.

exchange server yada dns üzerinde bu domain adresine izin ver gibisinden bir durum söz konusumudur.karşıdaki kişi bana mail attığında sanki mail ortalıktan kayboluyor.yani bana gelen hiçbirşey yok.karşı taraftata sorunsuz gitti gözüküyor

yani hiçbir sorun yokmuş gibi.

acaba bu sorun nedendir.sadece tek bir domain adresinde böyle bir problem yaşıyorum

ters dns kayıtlarımızda tamam.sorunu bir türlü çözemedim. kocshool.k12.tr adresinin yöneticileri ile yörüştüm onlarda bir sorun yok mail size gidiyor gözüküyor diyorlar.sizden yardımınızı bekliyorum iyi calismalar diliyorum

Gönderildi : 14/01/2010 13:39

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

Kullandığınız diğer firewall nedir? Size ulaşmıyorsa, bir yerde bloklanıyordur, firewall blacklist kontrol yapıyorsa direk reject ediyor olabilir.

karşı taraf'a dönen hata mail'i var mı?

Gönderildi : 14/01/2010 13:54

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Selam Ahmet,

Blacklistte düşmüş olabilirsin http://www.mxtoolbox.com/ adresinden her iki domaini de kontrol eder misin?

NDR kayıtlarında hata mesajı olarak hata dönüyor mu? 

Gönderildi : 14/01/2010 13:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba Konu daha evvel tartışılmıştı.Bu sorun sizde bir firewallda blocklanıyor olabilir.

Sizde bir block söz konusu değilse problem karşı tarafın sorunu.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/01/2010 13:57

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Karşı taraf size mail attığında nasıl bir hata dönüyor onlara ?

Gönderildi : 14/01/2010 20:34

Paylaş: