Forum

Mailbox kotası ile ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mailbox kotası ile ilgili

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
583 Görüntüleme
(@savas_ozer_)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Günaydın.

Exchange 2007 yönetim konsolundan bazı kullanıcıların mailbox kotalarını yükselttim server'i restart ettim.

Sadece bir kullanıcıda aşağıdaki hata mesajı geliyor fakat mailboxu dolu değil.Burda nasıl bir işlem yaparak olayı çözümleyebilirim.

Şimdiden tşk ederim.

Your mailbox is full.

2110MB

2048MB

Current size

Maximum size

Your mailbox can no longer send messages. Please reduce your mailbox size. Delete any items you don't need from your mailbox and empty your Deleted Items folder.

Gönderildi : 13/01/2010 13:41

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

2048 MB yükseltilmiş kotamıdır. Kullanıcıda mailbox kontrolü nereden yapıyorsunuz. Silinmiş öğeler klasörünü boşalttınız mı? Kullanıcının kotasını yükseltirken yazım yanlışlığı yapmış olabilirmisiniz.

Gönderildi : 13/01/2010 14:10

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2048 diye olan bir ayarlama yapmadım ben ayrıca diğer kullanıcılarda aynı şekilde yükseltme işlemlerini Exchange Management Console a girerek Recipient Configirutaion - Mailbox dan useri seçiyorum properties e giriyorum ordan mailbox settings sonra storage quotas a gelip özellikelerine girip ordan yaptım ayrıca deleted items klasorunu kontrol ettim boş.

Diğer yükseltme işlemi yaptıgım kullanıcılarla aynı yaptıgım işlemler tekrar tekrar kontrol ettim.

Tşk ederim ilginize.

Gönderildi : 13/01/2010 14:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba 

O kullanıcı için ayarları 4096 yapıp denermisiniz.Bu işlemin sonucuna göre hareket edelim.

Orada bir size aşma gibi durum var sanırım.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2010 15:41

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba tekrar sorunu çözdüm aslında herşey normal diğerleri ile birebir aynı fakat başka bir mail adresi daha var delivery olarak bu mail adresine geliyor fakat digerinde gelen mailin bir kopyası da durduğu için diğer mailbox full hatası geliyor.

İlginiz için tşk ederim.

Gönderildi : 13/01/2010 17:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Geri bildirim için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2010 17:58

Paylaş: