Forum

exchange 2010 da ou...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 da outlook web app kullanımı

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba admin girdiğimde sağ tarafta  şeçenekler kısmına tıkladıgımda açılıyor

yannız domain user hakkı olan kullanıcı ile girdiğimde açılmıyor bunu nasıl aktif ederim sadece yapacakları kendine ait olması gereken bilgileri ayarlıcayacaklar

vb imza okundu mesajı gibi

Gönderildi : 11/01/2010 18:27

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

exchange server 2010 ben nerden yapıldıgını halen bulamadım kullanıcıya hangı hakkı vermek gerekıyor

Gönderildi : 12/01/2010 14:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Ben 2007 kullanıyorum sorun yok seçenekler butonu aktif.

http://www.exchange-genie.com/2009/08/owa-exchange-control-panel-ecp-part1-rbac/  2010 için bu sayfada bazı bilgiler mevcut.

İncelerseniz faydası olabilir.

Linkteki şu kısım yardımcı olaiblir belki.

As you can see there are some additional roles that are not assigned by default to users but have been created by the Exchange team for us. I am only going to break down 1 of these role since there will be a lot of data to look at.

Lets run the following command: Get-ManagementRole myBaseOptions | fl

I have highliged the Role Entries section below, as this is the section that allows a user to change a number of properites 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/01/2010 15:17

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

2010 da olay fakrlı sanırım bir group içine dahil etmek gerekiyor sanırım kullanıcıları ama hangı group oldugunu daha bulamadım

Gönderildi : 13/01/2010 11:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Günaydın,

2010 versiyonu 2007 ye benzemekle beraber bazı farklılıklar yenilikler mevcut.Değerli hocalarımız konu başlığına müsait bir zamanda baktığı zaman size yardımcı olacaktır.Saygılarımla. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2010 12:03

(@SerkanVaroglu)
Gönderiler: 10
Active Member

Exchange 2010 ECP (Exchange Control Panel,  OWA içerisinde Options tuşuna bastığınız zaman açılan sayfa) ayarlarını kontrol edin eğer adresi CAS üzerinde doğru ayarladıysanız. Gerekli ayarlar gelecektir. Eğer kullanıcılarda aktif gelmiyorsa bir de

https://casadresi/ecp  adresinden aktif gelmeyen kullanıcı ile girmeyi deneyin. Bunun dışında Organization Admin üyesi kullanıcınızla ECP yi açıp Users&Groups ayarlarında Users Roles'da default roles assignment policy olarak yazan kural içerisinde My Contact information'ın seçili olup olmadığına bakabilirsiniz.

Teşekkürler  

Gönderildi : 14/02/2010 22:47

(@SerkanVaroglu)
Active Member

Bu ayarları Shell veya ECP üzerinden yapmanız gerekiyor. Exchange Management Console üzerinden bunları ayarlayamıyoruz.

Diğer sorunuz, HTML formatında mail atamıyor musunuz? yoksa HTML dışında mail gönderimini engellek mi istiyorsunuz?

Gönderildi : 14/02/2010 23:28

(@SerkanVaroglu)
Active Member

Bu kullanıcılar OWA yı açarken Light Version olarak mı açıyor? Light Versionda yeni mesaj oluştururken HTML seçimi çıkmıyor. Eğer Light Versiondan açarsanız ECPde gelmiyor bu arada. Premium Client ı açarsanız o zaman sorun düzelecektir. Kullanıcılar Premium Client açamıyorsa o zaman Set-OwaMailboxPolicy komutuyla Owa politikanızda Premium Client açtıktan sonra kullanıcılara uygulamanız gerekiyor.

Bunun dışında gelen HTML mesajlarında Exchange (Web Beacon) yüzünden engellemeler varsa reply ettiğinizde plain text e dönebiliyor. 

Gönderildi : 15/02/2010 00:07

(@SerkanVaroglu)
Active Member

"Get-OwaMailboxPolicy" ile baktığında premium client için false yazıyorsa; Evet.

OWA policy'i EMC üzerinden de kontrol edip değiştirebilirsin istersen: Organization Config>Client Access>OWA Mailbox Policies. Bu sorununu çözmez ise o zaman yeni bir policy yaratıp kullanıcıya uygulayıp test edebilirsin.

Get-Casmailbox "kullanıcı adı" | fl owamail*

yaptığın zaman default policy kullanılıyorsa kullanıcı için OwaMailboxPolicy boş yazıyordur. Test etmedim ama kullanıcılar IE mi kullanıyor başka browserlarda sorun yaşanıyor mu bilmiyorum.

Gönderildi : 15/02/2010 01:51

Paylaş: