Forum

MX kaydi olsuturmak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MX kaydi olsuturmak Exchange 2010

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
334 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Win2003 ADC uzerindeki Exchange 2003u diger bir server olan (member) Win2008 ustundeki Exchange 2010a tasidim. Su an mail akisi gayet normal ancak DNS altinda gordugunuz gibi MX kaydi eski makineyi gosteriyor. yeni bir tane olusturmak istedigimde asagidaki goruntu ile karsilasiyorum ve yeni serveri goremiyorum.

ICB22 olarak gorunen  makine Win2003 ADC ve Exchange 2003 makinesidir.

Gönderildi : 07/01/2010 02:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Teoman bey sizin geçişi nerede ise beraber yaptık ondan biliyoruz artık sisteminizi 🙂

neden internal dns te mx kayıdı açıyorsunuz ? başka bir mail server mı var ortamda ki ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2010 02:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Ekranda Browse kısmında ICB22 nin içine girip exchange 2010 sunucusunun ismini göremiyor musun yani?

exchange 2010 sunucusunun DNS kaydı DNS server da otomatik olarak oluşması gerekiyor.

tabii içeride mx kaydı açmanıza lüzum yok. ama yinede açabiliyor olmanız gerekir. ama bu gereksizdir 🙂

Gönderildi : 07/01/2010 02:09

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Teoman bey sizin geçişi nerede ise beraber yaptık ondan biliyoruz artık sisteminizi 🙂

neden internal dns te mx kayıdı açıyorsunuz ? başka bir mail server mı var ortamda ki ?

Hocam bayagi bir guldurdunuz beni sabah sabah, aynen dediginiz gibi oldu, sagolun eksik olmayin :)))) Cozumpark olmasa ne nane yerdim bilmiyorum:)))

Hocam neden mx aciyorum onu bende bilmiyourm. Hali hazirda orda gorunce bir tane herhal yenisi icinde acmak lazim diye dusundum. Cunku bu ICB22 ADCyi tamamen kaldiracagim. hemen hemen herseyi tasidim bir tek exchane 2003u kaldirmak ve print serveri tasimak kaldi o kadar. Ondan sonra bu makiineye 2008 R2 kuracagim ve PDC yapacagim. Daha sonra eski PDCyi ucurup onuda 2008 yapacagim.

Ekranda Browse kısmında ICB22 nin içine girip exchange 2010 sunucusunun ismini göremiyor musun yani?

exchange 2010 sunucusunun DNS kaydı DNS server da otomatik olarak oluşması gerekiyor.

tabii içeride mx kaydı açmanıza lüzum yok. ama yinede açabiliyor olmanız gerekir. ama bu gereksizdir 🙂

Bugra hocam ICB22nin exchange 2003une girince Exchange 2010u goruyorum. Hatta ICb22 yu tamamen kapatiyorum maillerim gayet guzel gidip geliyor. Iste dedgim gibi orda mex gordum o da ICB22yu gosteriyordu. Bir suru makale okudum onlarda exchange serverin buna ihtiycai var deyince bende herhal benim yeni 2010 makinede bundan ister diye kafama takildi:))

Simdi Bugra hocam, eger mx olusturmama gerek yok ise benim durumda bu varolan mx kaydini ne yapacagim peki? Dursa sorun cikarir mi yoksa sileyim mi onu?

Gönderildi : 07/01/2010 02:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

ortamda tek bir mail server var ve o da exchange server ise mx e gerek yok .

rica ederiz , yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize..

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2010 02:33

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Tesekkur ederim hocam o zaman o MX`i siliyorum[Y]

Gönderildi : 07/01/2010 02:38

Paylaş: