Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2007 activesync filtlereleme

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
310 Görüntüleme
(@eren12121212)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar herkese merhaba. activesync çalışan bir sistemde bazı mail adreslerinden gelen maillerin iphone a gelmemesini ama pc ye gelmesini sağlamaya çalışıyorum bu mümkünmü acaba.çünkü iphone internet paketi 1 gb ve kotanın dolmaması için içeriden gönderilen bazı maillerin gelmemesi gerekiyor .

acil yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşşekkür ederim.herkese iyi çalışmalar 

Gönderildi : 04/01/2010 11:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Eren bey ;

Aramıza hoş geldiniz.

Active Sync üzerine Default policy de veya kullandığınız policy üzerinde Sync Settings sekmesindeki message size değerini sınırlayabilirsiniz. Veya yine bu policy üzerindeki message ek boyutunu sınırlama şansına sahipsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/01/2010 12:18

(@eren12121212)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hakan hocam öncellikle soruma cevap verdiğiniz için size çok teşşekkür ederim.benim açık ve net problemim şudur.el terminallerinden girilen siparişler otomatik olarak satış departmanındaki kullanıcılara mail olarak gönderilmektedir.bu mailler 15 kb boyutunda atachsız maillerdir.bu mailler satış departmanında çalışan arkadaşlarımızın iphone una da gelmektedir.her gün bu mailler bir kullanıcıya en az 500 ile 1000 tane arasında gitmektedir.maillerin iç maillerine gelmelerini ama iphone a gelmemisini sağlamam gerekmektedir.bu problemi gidermek için bize ne önerirsiniz.

teşşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

Gönderildi : 04/01/2010 18:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

terminal için ikinci bir user aç ve ona bir mail hesabı belirle sonra o ilgili kullanıcının outlook una o ikinci mail adresini bağla olsun bitsin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/01/2010 19:31

(@eren12121212)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hakan hocam kullanıcının iç maili var birde iphone u var.şirket dışındayken iç maillerini takip etmek zorunda 

ama terminalden gelenleri değil

bunun için şu yapılabilir diye düşünüyorum kullanıcını iphone una başka bir mail hesabı kurarım.kendi mail hesabındaki

mailleri buraya yönlendirirm.yalnız forward kısmında terminalden gelenleri yönlendirmemesi gerekiyor.

exchange server 2007 de bir mail hesabından diğerine mail forward ederken 

bu mail hesabına gelen mailleri şu hesaba yönlendir ama bu kullanıcıdan gelenleri yönlendirme demem gerekiyor.

bu mümkünmü.

teşşekkür ederim.

Gönderildi : 04/01/2010 20:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hayır böyle bir seçenek yok . ben size çözüm için bir fikir verdim.

örnek olarak ; ben bankada çalışıyorum ve pek çok izleme programı benim hesabıma mail atmalı . o kadar çok mail geliyor ki mail hesabına kendi maillerinizi okuyamıyorsunuz. Böyle olunca yönetici işlemleri için ayrı bir hesap açık onun mailbox ını kendi outlook uma bağlıyorum böylece kendi maillerim sadece bana özel geliyor diğerleri incelemek üzere birikiyor.

en iyi çözüm bu .

Gönderildi : 05/01/2010 00:14

Paylaş: