Forum

Bazi Mailboxlari ta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bazi Mailboxlari tasirken hata

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Exchange 2003`ten Exchange 2010`a mailboxlari tasiyorum. Ancak bazi mailboxlarda asagidaki hatayi aliyorum. Bazilarini sorunsuz tasiyor.

Asagidaki uyarinin ikinci komutu olan Remove move request komutunuda denedim ayni sonuc. Hesaplar disable falanda degil.

Gönderildi : 29/12/2009 01:36

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

taşımaya çalıştığın mailbox hedef database içinde varmış wizardın dediği bu. yada onun için bir taşıma talebi yapmışsın...

kolay gelsin

Gönderildi : 29/12/2009 16:45

(@bekirakgul)
Gönderiler: 237
Reputable Member

Hedef sunucuda taşıdığınız kullanıcılar için mailbox size problemi olabilir mi veya böyle bir limitiniz var mı ?

Gönderildi : 29/12/2009 16:57

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar

taşımaya çalıştığın mailbox hedef database içinde varmış wizardın dediği bu. yada onun için bir taşıma talebi yapmışsın...

kolay gelsin

Hocam evet orda request var ama taşıma gerçekleşmiyor. Beklemek mi lazım? 1 gün geçti hala aynı. O requesti kaldrdım tekrar denedim gene olmadı.

Hedef sunucuda taşıdığınız kullanıcılar için mailbox size problemi olabilir mi veya böyle bir limitiniz var mı ?

Limit kullanmıyorum. Mailbox size'dan kastımız?

Gönderildi : 29/12/2009 17:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar,

normal şartlar altında direk taşıması gerekir ki Exchange Server 2010 taşıma işlemi sessiz diyelim biz ona ve kullanıcılar hiçbir şekilde taşımadan etkilenmezler.

sen bunu tam olarak nasıl bir kullanıcı profilinde alıyorsun? kullanıcının mailbox boyut büyük mü? yanlış hatırlamıyorsam Exchange Server 2010 üzerinde 2 GB civarı (1.8 GB mıydı ne) bir limit var. onu da kontrol edermisin.

ayrıca kullanıcının mailboxını Exchange server 2010 üzerinde nasıl görüyorsun yada görüyormusun? pasif olarak mı görüyorsun yoksa aktif mi?

kolay gelsin

Gönderildi : 29/12/2009 18:03

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

cevabi asagidaki blogda buldum ve ise yaradi.Ozetle Active Directory Users and Computers`den Advanced`i acip ilgili kullanicinin Security tabindan haklari Inherit yapmak gerekiyormustu. Bunu yapinca ilk once onceki move requesti kaldirdim sonrada AD`yi replicate yaptim. Sonra ayni requesti tekrarladim ve sorunsuz tasidi. Geriye bir tek sertifika kaldi:) Detaylari asagidaki linkte bulabilirsiniz.

http://www.msexchange.org/articles_tutorials/exchange-server-2007/management-administration/exchange-2007-issues-mailbox-management.html

Gönderildi : 30/12/2009 02:26

Paylaş: