Forum

Coexistense iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Coexistense için DNS'e tekrar kayıt girmeye gerek var mı? COZULDU

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
268 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Şu an Exchange 2003 ve 2010 beraber çalışıyorlar (Forumdaki hocalarımıza teşekkür ediyorum). Outlook Web Access ile 2003 hesaplarına dışarıdan ulaşabiliyorum. Exchange 2010 OWA'sına içeriden sorunsuz erişebilirken dışarıdan ulaşamıyorum.

Yaptıklarım:

• EMC 2010 altında OWA Default Web Site'a External URLmi  girdim.
  •  Yine aynı yerde diğer tabdaki ECP Virtual Directory'yede aynı URL'yi girdim.

Sorularım:

1. DNS Serverde 1 tane MX kaydı var ve bu eski makine olan Exchange 2003 serverini gösteriyor. Başka bir MX oluşturup yeni makine yani Exchange 2010'u da göstermelimiyim?
  2. DNS'te başka bir kayıt açmam lazım mı?
  3. ISP'ye https://mail.icbxxx.com   https://autodiscover.icbxxx.com adreslerini onlara verip benim firmanın internet IP'sine bağlayın mı diyeceğim? Bunun usulen uygun bir söyleme şekli varmı? 🙂

Gönderildi : 26/12/2009 13:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Peki aynı anda nasıl iki ayrı owa açabiliyorsunuz ? 443 nolu portu bir makine dinlemiyor mu ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/12/2009 02:31

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam ben iyice kayboldum kusura bakmayin. Asagidaki ayarlarda bir yanlislik varmi? 443 nolu portu yeni exchange 2010 makinenin IPsine yonlendirdim.

Gönderildi : 27/12/2009 03:57

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Dışardan bağlanmaya çalıştığınızda aldığınız hata ne??

Ayrıca domain isminizi gizlemenize gerek yok. Sonuçta herkes tarafından ulaşılabilen bir web sitesi değil mi?

Gönderildi : 27/12/2009 04:01

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Buğra hocam dışarıdan ulşamaya çalışınca hiç bir şey olmuyor. Açmıyor. Ayrıca ne bileyim herkes domain ismini gizleyip duruyor böyle benzer durumlarda bende vardır bu işte bir incelik diyerek gizledim. Zaten screen capturelarımda sistemimin içi dışına çıktı:)))

Gönderildi : 27/12/2009 04:18

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü. Linux server 443'ü açmakta inat ediyormuştu. 443 açıldı ve erişimde sorun yok şimdi. Sağolun:)

Gönderildi : 28/12/2009 12:07

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 29/12/2009 20:13

Paylaş: