Forum

Offline Address Boo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Offline Address Book once tasinirsa ne olur?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
291 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Exchange 2003`ten 2010`a geciyorum. Su an beraber calisiyorlar. Deneme icin bir tane test hesabinin mailbox`unu yeni servera tasidim. Login vs hersey normaldi. Sonra Offline Address Book gozume ilisti ve onuda tasidim. Simdi test icin tasidigim hesabin mail boxuna ulasamiyorum. ne yapmam lazim?

Ayrica eger tum mailboxlari tasisaydim simdi hicbirinemi ulasamiyor olacaktim?

Asagidaki resimdeki PIRIREIS yeni Exchange 2010 serverdir. ICB22 ise eski Exchange 2003 serverdir.

Gönderildi : 24/12/2009 04:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

OAB en son taşıyın. önce mailboxları geçirin ve daha sonra OAB taşıyın.

zaten Exchange Server 2010 yeni kurulumunda default olarak bir OAB oluşturur ve başarılı bir şekilde onu kullanabilmeniz gerekiyor.

daha önceki geçişlerde böyle bir problem ile karşılaşmadım. başka bir sorun yada hata alıyormusunuz?

mailboxa erişemiyorum derken tam olarak alınan hatayı paylaşırmısınız?

kolay gelsin

Gönderildi : 24/12/2009 12:49

(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam OAB'ı taşıdım ve mailboxların hepsi eski serverda şu an. Test için taşıdığım hesaplar çalışıyor bir sorun yok gibi. İkinci bir test hesabı oluşturdum ve OBA transferinden sonra mailboxu taşıdım yine sorun yok gibi. Taşıdığı mailboxa bir süre erişemedim ancak sonradan o da geldi. Bende tam webcastinizi izliyordum şimdi bitti:))) Webcastten aldığım notlar var yarın ilk iş gidip onlara ortamda bakacağım. Videoda sertifika oluşturmayı da net göstermişsiniz hocam onu bitireyim hayırlısı ile.

Dışarıdan erişimde biraz takılacağım sanırım zira linux server bakıyor o işlere ama sanırım onuda kaldırıp adam gibi Forefront TMG kuracağım. Hepsi uyumlu olsun birbirine:)

Gönderildi : 24/12/2009 13:50

Paylaş: