Forum

Exchange 2010 kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 kurulumunda DC tarafındaki izin hazırlığı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
265 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Hali hazırda ADC (win2003 ent) üzerine kurulu Exchange 2003 var ve ben bunu yeni serverdaki 2008 R2'li member server makineye 2010 Exchange'e migrate yapmak istiyorum.

Makaleleri okudum ancak izinlerin hazırlığıyla ilgili bir aşama var (2003 tarafında), burayı anlayamadım. Hangi komutla bu işi yapıyorum.

Yani özetle Yeni serverdaki hazırlıklar tamam ve eski server tarafından hangi adımlar atılacak..

Gönderildi : 17/12/2009 01:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Setup.com /PrepareLegacyExchangePermissions : Eğer organizasyonda bir önceki versiyona sahip Exchange Server var ise bu komutu çalıştırıyoruz.

Setup.com /PrepareSchema yada setup /ps : Exchange Server 2007 kurulumu için schema hazırlanır.

Setup.com /PrepareAD : Global Exchange nesneleri hazırlanır, root etki alanında Exchange Universal Security grupları oluşturulur ve var olan etki alanı Exchange 2007 için hazırlanır.

Setup.com /PrepareDomain (yada PrepareAllDomains) : Exchange Serverlar için bir global grup oluşturur.

aşağıdaki makaleyi inceleyiniz ;

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2003-ten-exchange-2007-ye-ge-i-lemleri-1.aspx

kolay gelsin

NOT: Bu setup komutu Exchange Server 2010 DVD'si içindeki setuptır...

Gönderildi : 17/12/2009 13:02

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam çok sağolasın. Eğer 2010 içinde aynı adımları uyguluyorsak bu makale süper. İşe gider gitmez başlayıp dönüş yapacağım[Y]

Gönderildi : 17/12/2009 13:41

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar

Setup.com /PrepareLegacyExchangePermissions : Eğer organizasyonda bir önceki versiyona sahip Exchange Server var ise bu komutu çalıştırıyoruz.

Setup.com /PrepareSchema yada setup /ps : Exchange Server 2007 kurulumu için schema hazırlanır.

Setup.com /PrepareAD : Global Exchange nesneleri hazırlanır, root etki alanında Exchange Universal Security grupları oluşturulur ve var olan etki alanı Exchange 2007 için hazırlanır.

Setup.com /PrepareDomain (yada PrepareAllDomains) : Exchange Serverlar için bir global grup oluşturur.

aşağıdaki makaleyi inceleyiniz ;

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2003-ten-exchange-2007-ye-ge-i-lemleri-1.aspx

kolay gelsin

NOT: Bu setup komutu Exchange Server 2010 DVD'si içindeki setuptır...

Hocam on hazirliklarimi tamamladim ve hayirlisi ile sizden alacagimi umdugum dogrulama mesajinin ardindan derhal baslayacagim.Sizden asagiya yazdigim adimlarin benim sistemime gore dogru olup olmadigini dogrulamanizi rica ediyorum.

Ortam bilgileri:

•  Exchange 2003 SP2 NATIVE Mode ve 32 bit Win 2003`lu ADC uzerinde (Domain function level Windows Server 2003)
  •  Exchange 2010`un makinesi (Win2008 R2 member serverdir. ADC degil!! )

Kurulum adimlari:

•  Exchange 2010 CDsi eski makine olan 32 bitlik 2003 ADC`ye takilir ve sirasiyla asagidaki komutlar powershell consolundan calistirilir.
  1. Setup.com /PrepareLegacyExchangePermissions
  2. Setup.com /PrepareSchema
  3. Setup.com /PrepareAD
  4. Setup.com /PrepareDomain
  • Exchange 2010 CDsiyeni makineye (win 2008 R2) takilir ve Install Microsoft Exchange secenegi ile kuruluma baslanir. (Net Framework, MMC ve Powershell hazir)
  • Typical Exchange Server Installation secenegi ile devam edilir (Halihazirda OWA, internal ve external email icin kullaniyoruz)
  • Mail Flow Settings kismindan browse ile exchange 2003 serverimi buluyorum.
  • Install ile kuruluma basliyorum. Insallah Completion penceresindeki yesil ok isaretlerini goruyorum.

Gönderildi : 22/12/2009 08:32

Paylaş: