Forum

exchange mail de g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange mail de görünen ismin değiştirilmesi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar ofisimiz de exchange 2003 kullanıyoruz. yanlışlık yapıp Active Directory Users and Computers de soy ismi yanlış yazı hesap açmışız. ve mail hesabınıda o şeklde oluşturdu otomatik olarak.hesabı tanımlayınca o yanlış soy isim görünüyor. ben Active Directory Users and Computers echange mail adresde görünen isimde logon isminde alias da değiştirdim hep ama olmadı bir türlü. nasıl değiştirebilirim görünen ismi mail adresini değiştirdim çalışıyo ama görünen isim değişmedi

Gönderildi : 10/12/2009 13:12

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Hocam ADSI edit ile ilgili kullanıcının üzerinde sağ tıkladıktan sonra özelliklerine girelim ve sadece kayıtlı alanları görüntülemek için "Show only attributes that have values" seçeneğini işaretleyelim. Daha sonra aşağıda ki Attributes alanında LegacyExchangeDN bölümüne gelip çift tıklayarak açalım. Bu kısımda eski kullanıcı adını görmeniz gerekiyor. Bu değeri yenisi ile değiştirdikten sonra OK diyerek işlemimizi tamamlayalım.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra kullanıcının Outlook ayarlarını yeni kullanıcı adı ile yaptıktan sonra sorununuzun çözülmesi lazım.

NOT: Yeni kullanıcı adını tanımlama sırasında Outlook başta problem çıkarabilir dert etmeyin :o)

Kolay gelsin...

Gönderildi : 10/12/2009 13:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hocam ADSI edit ile ilgili kullanıcının üzerinde sağ tıkladıktan sonra özelliklerine girelim ve sadece kayıtlı alanları görüntülemek için "Show only attributes that have values" seçeneğini işaretleyelim. Daha sonra aşağıda ki Attributes alanında LegacyExchangeDN bölümüne gelip çift tıklayarak açalım. Bu kısımda eski kullanıcı adını görmeniz gerekiyor. Bu değeri yenisi ile değiştirdikten sonra OK diyerek işlemimizi tamamlayalım.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra kullanıcının Outlook ayarlarını yeni kullanıcı adı ile yaptıktan sonra sorununuzun çözülmesi lazım.

NOT: Yeni kullanıcı adını tanımlama sırasında Outlook başta problem çıkarabilir dert etmeyin :o)

Kolay gelsin...

bu arada ben yeni oluşturduğum kullanıcının soyismini yanlış yazdım onu değiştirmek istiyorum yani mailde görünen isim yanlış çıkıyor ama mail adresi doğru. ve ADSI edit nasıl açabilirim bulamadım dostum 🙂

Gönderildi : 10/12/2009 14:17

(@HakanMollaahmetoglu)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Merhaba

Ozaman sen account özellıklerınden e-mail adres kısmı var oraya doğrusunu gır ve var sayılan olarak yap dıyerlerını de sil

daha sonra account sağ cilik özellıklerden rename de adını soy adını değiş ve son olarak account oturum acma kısmını değiştir ve işlem istediğin gibi olsun 

Kolay gelsin ıyı calışmalar

Gönderildi : 10/12/2009 14:40

(@HakanMollaahmetoglu)
Trusted Member

Account da özellıklerınde display name var onu değiş sende olur

Gönderildi : 10/12/2009 14:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Account da özellıklerınde display name var onu değiş sende olur

dediklerinizi yaptım ama olmadı.şu olabilirir tek onu deneyemedim.

bizim exchange miz türknette yönlendirilmiş pop3 connector kullanıyoruz orada da hesabın soyismi yanlış açılmışsa onu gösteriyor olabilir o aklıma geldi onu da kontrol ettikden sonra size geri dönüş yapacağım.

tşkler yanıtlar için herkese bu arada

Gönderildi : 10/12/2009 14:59

(@HakanMollaahmetoglu)
Trusted Member

Merhaba ;

Adres defteri ismini felan displayer name göre alır bıldığım kadarıyla ama eyer E-mail hizmeti alıyorsan x bir fırmada o e-mail hesablarını onlar acıyorsa onlar duzelte bılır eyer DC ile beraber calışıyorsa exchange  displayer name değişmen  yeterlı olacaktır adres defterının manuel veya  kendını guncellemesını yapmasını beklıyeceksın. kolay gelsin ıyı calışmalar 🙂

Gönderildi : 10/12/2009 15:07

Paylaş: