Forum

Adres listesi aktar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Adres listesi aktarma

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@AtomKarinca)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2007 kullanıyoruz ve benim amacım Outlook'umdaki contacktlarımı adres listesine aktarmak istiyorum ve böylece tüm organizasyondakiler görebilsinler. Bu şekilde bir import imkanı var mıdır? Bilenler yardımcı olabilirlerse çok makbule geçer.

Gönderildi : 03/12/2009 15:20

(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member

Bildiğim kadarıyla Share ederseniz istediğiniz kişiler kendi outlook larından da görebilirler.

Outlook + Contact "sağ click"  Share Contact

Görmesini istediğiniz kişilere mail atıyorsunuz. Ayrıca,

Contact ve yine sağ click ile Properties + Permissin dan da yetkilendirme yapabilirsiniz.

Gönderildi : 03/12/2009 15:40

(@AtomKarinca)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yanıtınız için teşekkür ederim,

Evet contacts paylaşıma açıldığında ve yetkilendirilme yapıldığında istediğiniz kişi ulaşabiliyor. ama ben bunu istemiyorum, benim istediğim oluşturacağım bir adres list e doğrudan import etme. Bu imkansız mı acaba?

Gönderildi : 03/12/2009 19:37

(@AtomKarinca)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kimse yazmıyor. Böyle bir şey yok mu? En azından konunun uzmanları var ya da yok gibi bir şey yazsaydı çok makbule geçerdi...

Gönderildi : 05/12/2009 13:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Exchange üzerindeki adres defterini aktaramıyorsunuz ancak bir pst ye çıkarırsanız ve ordan da bir başka outlookta import ederseniz contactlar da gelecektir.

kolay gelsin

Gönderildi : 05/12/2009 16:53

(@AtomKarinca)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mümin Bey,

Pst olayı veya permissionlarla yapılabiliyor ama firmamız bizden doğrudan Exchange dki bir custom list e mevcut adresleri aktarmamızı istiyor.

Exchange'de AdsiEdit' te exchange listeleri kısmına baktığımda authenticated users a sadece listeyi açma ve üyeleri görme izni verilmiş. Orada change vs yaptığımızda gelmesi gerekiyor diye düşünüyorum ama denedim gelmedi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz acaba?

Gönderildi : 06/12/2009 03:37

(@cozumpark)

merhabalar

şimdi bunun birkaç yolu var ancak outlook malesef bunu yapmamıza izin vermiyor.

http://support.microsoft.com/kb/555397

yukarıdaki makalede bazı uygulamalar mevcut onları deneyebilirsiniz. ancak ondan daha basiti Office Access ile yapabilirsiniz.

Access açın ve File - Get External Data - import seçerek devam edin. dosya isimlendirmesi kısmından Exchange seçin açılır menüden zaten göreceksiniz.

daha sonra da GAL import edersiniz.yada third party yazılımlar var Export edebiliyor.

kolay gelsin

Gönderildi : 06/12/2009 13:05

(@AtomKarinca)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yanıtınız için teşekkürler. Bildiğiniz 3rd party bir yazılım var mıdır acaba?

Gönderildi : 06/12/2009 13:51

(@cozumpark)

merhabalar

yani şimdiye kadar böyle bir şey istenmediği için karşıma çıkmadı. ancak Google araştırması yaparsanız mutlaka karşınıza gelecektir.

kolay gelsin

Gönderildi : 06/12/2009 14:30

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Selamlar konu tartışılmış ama bir ekleme yapmak istiyorum izninizle.

Açık ifade olması bakımından basitçe anlatacağım.

Farklı departmanların kullandığı farklı adres defterlerim var. 

Hepsinden yaklaşık olarak 2000 civarında contact var.

Bunları farklı bir mail client uygulamasından csv'e,excel'e ya da direk olarak Outlook 2010 kişilere aktarabiliyorum.

Fakat bunları outlookta paylaşmak yerine , ( mademki merkezi olmasını istiyoruz ) exchange'te adres defterleri oluşturup oraya atmak ve orda yetkilendirerek paylaşmak istiyorum.

1) Bu mümkün mü?

2) Exchange 2010'a geçiş yaptığım için 2010'da sunucudaki adres listesi klasörlerine outlooktaki contact'larım nasıl atılır?

3 ) Bunların yetkilendirmeleri yine public folder'lar gibimidir ?

4 ) Ek olarak bir arkadaşımız bunun public folder'lar ile yapılacağını söylemişti. Sunucuda açtığım public folder'lara outlooktaki contact kişileri nasıl aktarabilirim?

Arkadaşlar gerçekten çok uzun oldu kusura bakmayın lütfen.

Cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim.

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 07/04/2010 14:39

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Selamlar konu tartışılmış ama bir ekleme yapmak istiyorum izninizle.

Açık ifade olması bakımından basitçe anlatacağım.

Farklı departmanların kullandığı farklı adres defterlerim var. 

Hepsinden yaklaşık olarak 2000 civarında contact var.

Bunları farklı bir mail client uygulamasından csv'e,excel'e ya da direk olarak Outlook 2010 kişilere aktarabiliyorum.

Fakat bunları outlookta paylaşmak yerine , ( mademki merkezi olmasını istiyoruz ) exchange'te adres defterleri oluşturup oraya atmak ve orda yetkilendirerek paylaşmak istiyorum.

1) Bu mümkün mü?

2) Exchange 2010'a geçiş yaptığım için 2010'da sunucudaki adres listesi klasörlerine outlooktaki contact'larım nasıl atılır?

3 ) Bunların yetkilendirmeleri yine public folder'lar gibimidir ?

4 ) Ek olarak bir arkadaşımız bunun public folder'lar ile yapılacağını söylemişti. Sunucuda açtığım public folder'lara outlooktaki contact kişileri nasıl aktarabilirim?

Arkadaşlar gerçekten çok uzun oldu kusura bakmayın lütfen.

Cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim.

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim. 

Merhaba

lütfen sorunuzu mevcut sorunun altında paylaşmayın

yeni konu açabilirsiniz.

Gönderildi : 07/04/2010 16:26

Paylaş: