Forum

Exchange de x domai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange de x domaini kullanıp dilediğinde y domain name ile mail yollamak?

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhabalar.

sorunum şu; webmail.xxx.com.tr adresiyle exchange serverımızı kullanıyoruz. outlook ta bir kullanıcıya bu domain adıyla bir isim tanıttım. [email protected] ahmet eskiden başka bir domainde başka bir mail adresi kullanıyordu. [email protected] şimdi ahmet diyorki ben xxx.com.tr yi kullanayım. gelen maillar xxx.com.tr ye gelsin. ama bir mail gönderdiğimde yyy.com adrssim görünsün. yani [email protected]

bunu yapabilmek için yyy.com yoneticileriyle ortaklaşa çalışcaz ama nasıl yapacağız. beni aydınlatmanızı rica ediyorum.

Gönderildi : 25/11/2009 14:24

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

[img] [/img]

Merhaba;

bir kullanıcıya birden fazla mail hesabı ve farklı domainlerde mail hesapları tanıyabilir ve alabilirsiniz.

Fakat hangi domain veya mail hesabına gelirse, cevap adresi sadece tek bir mail hesabı olacaktır.

Exchange multi reply özelliğine sahip değildir.

Gönderildi : 25/11/2009 14:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

benimde bildiğim kadarıyla haklısınız. Ama kullanıcım bunun mümkün olduğunu ve daha önce başka ülkede yapıldığını idda ediyor. yyy.com tarafında bir şeyler yapılsa?

Gönderildi : 25/11/2009 14:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Lotusda böyle bir özellik varmı? Sadece aklıma takıldı?

Gönderildi : 25/11/2009 14:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum..

yurtdışından bir arkadaşım şunu der,  SMTP Reply address ine [email protected] u tanıtmalıymışım. nerdendir bu arayar? zararı varmıdır? bilen varmı?

Gönderildi : 25/11/2009 16:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşlar konuyla ilgili bir link buldum. inceleyeceğim. sizlede baylaşayım istedim. Lütfen bilgisi olan yardımcı olsun.

http://www.msexchange.org/tutorials/Exchange-2003-SMTP-Namespace-Sharing.html

Gönderildi : 25/11/2009 16:33

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

[email protected] olarak kullanıcıyı oluştur ve outlook profilini ekle, sonra pop olarak [email protected] adresini ekle ve default gönderen bu olsun. bu şekilde yapabilirsin.

Gönderildi : 25/11/2009 18:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkür ederim ama outlookda yapılan bir tanımlama benim sorunumu çözmez. çünkü blackberry kullanıyor aynı zamanda veya yeri geliyor internetten girip mail yolluyor. bu durumlarda xxx.com.tr adressini kullanmak zorunda...

Gönderildi : 25/11/2009 19:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşlar konuyla ilgili fikri olan veya bana net cevap verebilecek bir kişi varmıdır?? yok sa bu sorun çözümsüzmüdür?

Gönderildi : 26/11/2009 11:31

(@HakanGURSOY)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Aynı sunucuda tanımlı başka domainler arasında mailbox a vereceğin Send As hakkıyla bu işlemi yapabilirsin ama anladığım kadarıyla xxx.com ve yyy.com farklı sunucularda tanımlı ? Bu şekilde değil mi ?

Gönderildi : 26/11/2009 18:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet evet. şimdi bizim adresimiz xxx.com.tr  adamaların adresi yyy.com.tr. ben normal exchangeyi kullanıyorum gönder al... şimdi sorunum şu yyy.com.tr başkabir kaardeş şirket. ordan biri bizim şirkete geldi. ve şunu isyiyor. ben diyor sizin domain ınıza giriyim. mail adresimde sizlerinki gibi olsun ki exchange kullanabileyim. yyy.com.tr deki mail adresini de buraya yonlendiririz... mail almada sorun yok. gönderirken bizim sistemdse olduğu için xxx.com.tr ile gondercek. işte bunu istemiyor. ben gonderirken yine eski mail adresimi yyy.com u kullanıyım diyor. şimdi ilgiliş bir kaç makale buldum.. makaleler;

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/27/recipient-policy-recipient-update-services-rus-part-_3101_.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/27/recipient-policy-recipient-update-services-rus-part-_31013101_.aspx

şimdi aklımdaki en büyük Soru??????????

ben bunları yaptım diyelim ve mail gönderebildim yyy.com dan. BENİ DİĞER SERVERLARIN SPAM OLARAK GÖRMEMESİ İÇİN NE YAPMALIYIM? mx kayıtlarında zaten belirli isimler var yy.com un. beni de ekleyebilirlermi oraya?

nasıl olcak kafam basmıyor bir türlü.. 

Gönderildi : 29/11/2009 15:49

Paylaş: