Forum

Exchange 2003 probl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 problemi

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
334 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Sizlerden br konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Exchange 2003 kullnaıcısı olarak daha önceden kullnıcı tarafında outlooka bir posta düştüğünde veya pst yedekten geri döndüğümde direk aynı anda servera atıyordu fakat sistemdedki yapısal bozulmalardan dolayı format atmak zaorunda kaldım excahngi kuduktan sonra sp2 yi kurdum. Şu anda birkaç problemim var ,

1.si dışardan mail alamıyorum. Dışarı atabiliyorum, localde de sıkıntı yok fakat dışardan mail gelmiyor.

2. si ise daha önceden client tarafında pst lerden restore ettiğimde aynı anda servera düşüyordu. Fakat şimdi maalesef düşmüyor.

Bu konu hakkında yardımlarınızı beklliyorum. Herkese şimdiden çok teşekkürler. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/11/2009 15:30

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

merhaba, mx kayitlari ve gosterdiği a kayitlari - ipler ve firewall daki portlari gozden gecirin

pst lerden restore ettiğimde server a dusuyordu derken neyi kastediyorsunuz? pst kopyasi sunucuda barinmaz, bu ost icin gecerlidir.

Gönderildi : 23/11/2009 19:37

(@TahsinSahin)
Gönderiler: 163
Reputable Member

Merhaba aynı problemi bende yaşamıştım.Serkan hocamın dediği gibi firewall ları kontrol et birde servisler normal de otomatik çalışır ama sen yine onları çalıştır.ve update et.

2 inci sorun için ise pst yi sen istediğin yerde yedeklersin ama outlook ta yapılandırdığında exchange atmaz sadece sen onu exchange ye çağırabilirsin.

Gönderildi : 24/11/2009 14:54

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba, 

2. sorun için,

.pst dosyasını kişisel klasör olarak bağlarsan ve bu içerisindeki mailleri posta kutusuna taşırsan istediğin exchange atma olayı gerçekleşecektir, outlook cache modda çalışmalı.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/11/2009 15:10

Paylaş: