Forum

Send items'ın geri ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Send items'ın geri getirilmesi hk.

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@TanerOzyilmaz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Microsoft Outlook ta bir kullanıcının mailbox'ında send items bir şekilde kaybolmuş durumda ve geri getiremiyorum, oysa Search edince send mailleri görünüyor.Owa üzerinden account'u açınca da durum aynı orada da sent items yok.Sanırım bu konu ile ilgili ayar Exchange server üzerinden yapılacak ancak forumları inceledim ve bu konuyla ilgili bir açıklama bulamadım. Yardımlarınızı rica eder kolaylıklar dilerim.

Exchange Server 2003

Client Office version 2007

Gönderildi : 19/11/2009 12:53

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

Çalıştır'a outlook /resetfoldernames yazıp dener misiniz?

Gönderildi : 19/11/2009 13:20

(@TanerOzyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim ama malesef olmadı, değişen birşey yok.

Gönderildi : 19/11/2009 13:55

(@selimtanrikulu)
Reputable Member

profili kaldırıp tekrar yüklemeyi denediniz mi?

Gönderildi : 19/11/2009 19:15

(@TanerOzyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Denemedim çünkü owa üzerinden mail'i açtığımda da aynı sorun vardı bu nedenle Exchange Server üzerinden bir ayar gerekir diye düşündüm.Yarın gün içinde onu deneyeceğim umarım düzelir.

Bu arada kullanıcı kendisi send items i mail de üst kısımda search adres books un yanında tool bar olarak oluşturmuş. 

Gönderildi : 19/11/2009 19:20

(@selimtanrikulu)
Reputable Member

outlook /resetfolders dener misin? Bunun yanında şunlarıda paylaşıyım.

Başlat > Çalıştır > outlook /"komutadı"

/a 
Belirli bir dosyayı ekleyerek outlook'u çalıştırır.
Örnek;
Outlook /a "C:\My Documents\deneme.doc"

/checkclient
Açılışta varsayılan e-mail programı olup olmasını sorar.

/cleanclientrules
Outlook açılır ve kullanıcı tabanlı kuralları siler.

/cleandmrecords
meeting için tutulan reddedilmiş Log kayıtlarını.

/cleanfinders
Microsoft Exchange server store'da tutulan kullanıcya ait arama klasörlerini temizler.

/cleanfreebusy
free/busy (Serbest/Meşgul) durumunu temizler ve yeniden oluşturur. Sadece Microsoft Exchange server hesaplarında geçerlidir.

/cleanprofile
Geçersiz prifil anahtarlarını siler ve varsayılan registry anahtarlarıyla yeniden oluşturur.

/cleanpst
Outlook'u temiz bir Personal Folders (.pst) ile açar.

/cleanreminders
Uyarıları siler ve yeniden oluşturur.

/cleanrules
Outlook'u client ve server tabanlı kuralları temizyerek başlatır.

/cleanserverrules
Outlook'u server tabanlı kuralları temizyerek başlatır. Sadece Microsoft Exchange server hesaplarında geçerlidir.

/cleansniff
Aynı anda farlı bilgisayarlarda çalıştırılan outlooklarda yaşanan meeting kilitlenmelerini kaldırır. Kilitlenme işlemi çift uyarıcıların oluşmasını engeller.

/cleansubscriptions
SharePoint ile birlikte kullanılan uyarıları, subscription mesajlarını temizlemek için kullanılır

/cleanviews
Varsayılan görünüme geri getirir.

/explorer
Outlook'uyeni bir pencerede açar.

/firstrun
Outlook'u ilk çalıştırıldığı andaki durumuyla açar.

/noextensions
Outlook extension'lar kapalı olarak açılır, Add-In Manager'da listelenir.

/profiles
Outlook profil seçim ekranı ile birlikte açılır.

/resetfoldernames
Klasör isimlerini kullanıcının kullanığı dil ayarları ile varsayılan haline geri getirir. (Inbox, Sent Items, Gelen Kutusu, Gönderilmiş Öğeler)
Örneğin, kullanıcı bilgisayarında ilk outlook kurulumda işletim sistemi Türkçe olmasına rağmen dil seçeneklerinde ingilizce arayüzüzü seçili ise Outlookda gelen ve giden kutusu gibi bazı temel klasör isimleri ingilizce olacaktır. Dil seçeneklerini Türkçe arayüze getirseniz bile Outlook'daki bu görünün değişmeyecektir. Çözümü ise yukarıda ki komut. Komutu kullanmadan önce kullanıcının dil seçeneklerini ayarlamanız gerekir. Bu komut kullanıcı dosyalarını silmez sadece Inbox'ı Gelen Kutusu, Sent Items'i Gönderilmiş öğeler olarak yeniden adlandırır.

/resetfolders
Kayıp klasörleri varsayılan dağıtım yerlerine göre restore eder.

/safe
Outlook'u güvenli modda başlatır.

Gönderildi : 19/11/2009 20:29

(@TanerOzyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Uygulanabilecek komutları denedim ancak sonuç olumsuz, microsoft ile görüştüm ve sorunun Exchange Server üzerinden çözümlenebileceğini söylediler. 230Tl sıkışmış 🙂

Buradaki arkadaşlarda sanırım bu tür bir sorunla karşılaşmadılar, sizden bakşa fikir beyan eden olmadı.

Teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

Gönderildi : 20/11/2009 19:05

(@selimtanrikulu)
Reputable Member

Bence son olarak kullanıcının maillerini .pst olarak export et, sonra kullanıcının mail hesabını sil ve tekrar oluştur. database yeniden oluşucağı için düzelecektir. Belki 230 TL cepte kalır 🙂

Burada bu sorunu çözecek çok arkadaş var ama vakitsizliklerine denk gelmiş olmalısın. yoksa her zaman bir çözüm yolu bulunur. [;)]

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/11/2009 21:39

Paylaş: